تلفن همراه

سامسونگ باز هم قهرمان بازار موبایل آمریکا شد

 

شرکت سامسونگ همچنان به عنوان بزرگترین تولیدکننده تلفن‌همراه در آمریکا محسوب می‌شود و این در حالی است که اپل به عنوان دومین شرکت بزرگ موبایلی آمریکا در تلاش است جای سامسونگ را بگیرد. پس از سامسونگ و اپل به ترتیب LG، موتورولا و HTC عنوان‌های سوم تا پنجم لیست بزرگترین تولیدکنندگان تلفن‌همراه در آمریکا را به خود اختصاص داده‌اند که البته هر سه آن‌ها در حال از دست دادن سهم بازار خود هستند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این داستان به صورت مشابه برای سیستم‌های عامل موبایلی نیز تکرار می‌شود. گوگل با اندروید خود هم‌اکنون صاحب بیشترین سهم از بازار سیستم‌های عامل موبایلی در آمریکا است که پس از آن اپل با iOS خود قرار دارد و RIM، مایکروسافت و سیمبین نیز سهم کمی از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند.
 
آخرین مطالعه مرکز تحقیقاتی comScore روی بیش از 30 هزار مشترک تلفن‌همراه نشان می‌دهد 3/121 میلیون آمریکای هم‌اکنون گوشی هوشمند دارند که این رقم ضریب نفوذ 9/51 درصدی گوشی هوشمند بین صاحبان تلفن‌همراه در آمریکا را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که رقم یاد شده بین ماه‌های ژوئیه تا اکتبر سال جاری میلادی 6 درصد افزایش یافت.
 
بین این دو ماه بزرگترین تولیدکنندگان تلفن‌همراه نیز با اندکی تغییر مانند قبل در جایگاه خود قرار گرفتند. در این بررسی مشخص شد سامسونگ در بازار تلفن‌همراه آمریکا رشد 7/0 درصدی داشته است و در حالی که قبلا 6/25 درصد این بازار را در اختیار داشت، هم‌اکنون رقم یاد شده به 3/26 درصد رسیده است. اپل نیز در این فضا توانست رشد 5/1 درصدی داشته باشد تا در نهایت بتواند 8/17 درصد بازار تلفن‌همراه آمریکا را از آن خود کند. پس از آن به‌ترتیب شرکت‌های LG، موتورولا و HTC با سهم‌های 6/17، 0/11 و 0/6 درصد قرار گرفتند.

​​