باندپهن

اپراتور چهارم: قیمت فیبر نوری خوشایند کاربران می‌شود

 

مدیر عامل شرکت ایرانیان نت که به عنوان اپراتور چهارم فن‌آوری معرفی شده، معتقد است: قطعا استفاده از شبکه فیبرنوری از نظر قیمت و کیفیت برای کاربران خوشایند خواهد بود.
 
حسین شفیع در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب گفت: شبکه فیبر نوری امکانی فراهم می‌کند که کاربران بتوانند با پهنای باند بالا و سرعت و کیفیت بیش‌تر سرویس‌های مورد نظر خود را مور استفاده قرار دهند.
 
وی با اشاره به مهلت 18 ماهه که برای بهره‌برداری از سرویس‌ها به این اپراتور داده شده، از تلاش برای راه‌اندازی پیش از موعد برخی از این سرویس‌ها خبر داد.
 
شفیع از ویدئوکنفرانس، بازی آنلاین، سرگرمی، گردشگری، آموزش از راه دور و پزشکی از راه دور به عنوان برخی سرویس‌هایی که ممکن است در گام اول توسط این اپراتور ارائه شوند، نام برد.
 
مدیر عامل ایرانیان نت در پاسخ به این سوال که با توجه به سرمایه حجیمی که برای راه‌اندازی شبکه فیبرنوری لازم است و با توجه به محدودیت‌هایی که در زمینه سرعت وجود دارد آیا این شرکت قادر به بازگشت سرمایه‌های خود خواهد بود توضیح داد: سرمایه گذاری‌هایی که در این زمینه صورت می‌گیرد برای تمام سرویس‌هاست و طبعا ما در زمینه سرعت و پهنای باند تابع قوانین و ضوابط کشور خواهیم بود.
 
وی در عین حال عنوان کرد: قطعا سرعت ما همان سرعتی خواهد بود که سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در نظر بگیرد اما از پهنای باندی که در اختیار داریم در سایر بخش‌ها استفاده خواهد شد.
 
شفیع درباره اپراتورهای دیگری که سرویس‌های خود را با استفاده از شبکه فیبر نوری ارائه می‌کنند، توضیح داد: در این زمینه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات باید تصمیم بگیرد اما تا جایی که می‌دانم تاکنون تنها اپراتور چهارم مجوز فعالیت در زمینه فیبرنوری را اخذ کرده و ما در این زمینه برای همکاری با شرکت‌ها و بخش‌های علاقمند آماده‌ا‌یم.
 
به گزارش ایسنا، یکی از راهکارهای دولت برای حل محدودیت انتقال پهنای باند تولد اپراتور چهارم بود تا فیبر نوری را تا منازل، ساختمان‌ها یا ادارات ‌برده و خدماتی از قبیل تلفن، ویدئو، ارسال تصویر، سیستم‌های زنده تصویری، داده را در اختیار کاربران قرار دهد. در این راستا اپراتور چهارم مامور شده تا بستر مناسب برای در اختیار گذاشتن پهنای باند با اهداف مختلفی همچون توسعه‌ کسب و کارها را فراهم آورده و دسترسی به پهنای باند بالا را برای خانواده‌ها و کسب و کار و ادارات ایجاد ‌کند.

​​