رگولاتوری

درخواست ITU از سازمان ملل برای ورود به مقوله اینترنت

 

در آستانه برگزاری کنفرانس مخابرات بین‌المللی در دوبی، حمدون توره دبیرکل اتحادیه بین‌المللی مخابرات خواستار نقش‌آفرینی گسترده‌تر سازمان ملل در مورد اینترنت شد.
 
به گزارش فارس به نقل از وایرد، وی با انتشار مقاله ای در این سایت خواستار دسترسی ارزان قیمت وایمن دو سوم مردم آفلاین جهان به اینترنت شد و ان را یک چالش جدی دانست.
 
توره با اشاره به برگزاری کنفرانس جهانی WCIT-12 در دوبی در ماه آینده میلادی و جایگاه اتحادیه تحت هدایت وی به عنوان یکی از نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل هدف این کنفرانس را بازنگری در قوانین بین المللی رگولاتوری در حوزه ارتباطات و مخابرات دانسته که از سال 1988 تاکنون دست نخورده باقی مانده است.
 
به گفته وی این تغییرات باید متضمن دسترسی همگان به اینترنت، رشد مناسب ظرفیت دسترسی به دیتا، ویدیو و صوت و همین طور رشد ارتباطات جهانی باشد. به اعتقاد توره مدیریت آدرس های آی پی و اسامی دامنه باید توسط آیکان انجام شود.
 
وی سه موضوعی که باید در این کنفرانس از طریق اجماع جهانی در موردش تصمیم گیری شود را امنیت سایبر، ارتقای زیرساخت ها و تضمین دسترسی همگان به خدمات ارتباطی و مخابراتی دانست. توره در پایان مقاله خود اظهار امیدواری کرده که سازمان ملل رهبری تلاش ها برای قانون گذاری در زمینه های یاد شده را به نمایندگی از کشورهای جهان بر عهده بگیرد.

​​