باندپهن

عرضه اینترنت پرسرعت و بی‌سیم محلی رایگان در تهران توسط مبین نت

 

مدیر عامل یک شرکت ارایه کننده خدمات وایمکس با بیان اینکه منطق نظام تعرفه‌گذاری بر سرویس‌های وایمکس با اشکالاتی همراه است گفت: از رگولاتوری در خواست کردیم که در منطق تعرفه‌گذاری‌های سرویس وایمکس بررسی‌های مجددی انجام دهد.
 
به گزارش ایسنا، ناصر اصفهانی - مدیر عامل مبین نت - اظهار کرد: نخستین شبکه اینترنت پرسرعت و بی‌سیم محلی رایگان تحت عنوان "وایمو" به طور آزمایشی در چند نقطه تهران راه‌اندازی شده و توسعه آن به طور جدی در حال پیگیری است.
 
او که در حاشیه نمایشگاه الکامپ هجدهم یخن می‌گفت توضیح داد : شبکه وایمو (WIMO) مبین نت به طور آزمایشی افتتاح شده و در الکامپ 18 به طور رسمی معرفی شد.
 
وی در خصوص وضعیت توسعه شبکه وایمکس پس از افزایش قیمت ارزو نتیجه آن بر کیفیت شبکه وایمکس اظهار کرد: با توجه به قراردادهایی که با پیمانکاران شبکه‌ای خود داشتیم، روند توسعه‌ای این شبکه همچنان ادامه دارد و از کیفیتهای این شبکه کاسته نخواهد شد چرا که استراتژی ما بر مبنای کیفیت است.
 
وی در پاسخ به استراتژی این شرکت در خصوص تعرفه‌گذاری بر سرویس‌های وایمکس خاطر نشان کرد: از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خواست کردیم که در منطق تعرفه گذاری‌های سرویس وایمکس بررسی‌های مجددی را انجام دهد چرا که منطق این نظام تعرفه‌گذاری با اشکالاتی همراه است.
 
او در ادامه گفت: در حال حاضر در نقاط مختلفی از جمله سینماها، مراکز خرید، فرهنگسراها، سرای محله، کتابخانه‌ها، بانک‌ها، دفاتر خدمات الکترونیک و مترو سرویس اینترنت بی سیم محلی مبین نت اعطا می‌شود.
 
وی خاطر نشان کرد: اتصال آسان و رایگان به روش WI- FI، استفاده از یک حساب کاربری در کل شبکه وایمو و عدم نیاز به مودم و نرم‌افزارهای راه انداز از جمله مزیت‌های وایمو است .
 
مدیر عامل مبین نت ضمن اشاره به این موضوع که سرویس بی سیم محلی مبین نت در حال حاضر فقط در فضاهای بسته ارایه می‌شود گفت: درخواست بررسی این موضوع را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داده‌ایم و به صورت جدی از آن‌ها خواسته‌ایم تا تفاوت ارایه سرویس در فضای بسته و باز را مشخص کنند زیرا این موضوع برای خود ما نیز نامفهوم باقی مانده است.
 
اصفهانی گفت: مبین نت در حال حاضر بالغ بر 130 شهر را پوشش داده و تعداد 360 هزار نفر مشترک فعال دارد که البته تعداد دیگری مشترک غیر فعال نیز دارد که باید به تدریج جذب بازار شوند.
 
مدیرعامل مبین نت گفت: دولت در حال حاضر از بابت حق پروانه این شرکت سالانه 20 تا 30 میلیارد تومان دریافت می‌کند اما اگر این میزان صرف توسعه وایمکس می شد نتیجه بهتری را به همراه داشت.

​​