اینترنت و شبکه

دراپ باکس به دنبال راه اندازی سرویس موسیقی است

 

سرویس موسیقی Audiogalaxy که امکان سینک فایل‌های موسیقی شما را در هر جایی فراهم می‌کرد، امروز در وبلاگ خود خبر پیوستن به سرویس معروف DropBox را منتشر کرد. به نوشته این وبلاگ،‌ مدیران آدیوگلکسی از داشتن موقعیتی برای خدمت به صدها میلیون کاربب دراپ‌باکس به شدت خوشحال هستند و این را موقعیتی جدید می‌دانند. به همین خاطر نیز این سرویس اعلام کرده است که تا اطلاع بعدی کاربر جدید دریافت نخواهد کرد و هم‌چنین کاربرانی که تا پیش از این بر روی این سایت پروفایل داشتند تا روز ۳۱ دسامبر می‌توانند از اطلاعات سرویس استفاده کنند.
7463062672_9a0cfa8ef8_h
به گزارش وبلاگینا از thenextweb از زمانی که شرکت‌های بزرگی نظیر اپل، مایکروسافت و گوگل سرویس‌های ابری خود را برای اشتراک گذاری و ذخیره داده‌ها با امکانات بسیار بیشتر و البته ادغام بیشتر با سرویس‌های محبوبشان ارائه کردند، دراپ‌باکس دیگر آن قدرت همیشگی را نداشته و همواره به دنبال راهکار جدیدی برای بازگشت به بازی بوده است؛ این بار ماجرا کمی متفاوت‌تر به‌نظر می‌رسد.
 
شاید احتمال اینکه دراپ‌باکس بخواهد سرویس خود را به وسیله ساختار شرکت جدید خریداری شده گسترش دهد بیشتر باشد، چرا که شرکت‌هایی نظیر آمازون و گوگل هر روز در حال اضافه کردن خدمات بیشتری به این سرویس‌ها هستند و این موضوع باعث عقب افتادن هر چه بیشتر دراپ‌باکس از رقابت می‌شود. اما شاید این سرویس ذخیره سازی ابری به چیزی بیشتر فکر می‌کند و انتظار دارد تا با کمک این فرزندخوانده خود بتواند سرویس موسیقی جدیدی را راه اندازی کند که البته این موضوع به نظر ریسک بالایی نیز خواهد داشت چرا که در همین زمینه نیز سایت‌های مناسب و زیادی هستند که با قدرت به کار خود ادامه می‌دهند و یک سرویس تازه باید بسیار قدرتمند‌تر باشد تا کاربران از سرویس معمول خود دست بکشند. 
 
همه این‌ها تنها حدس و گمان‌های ما هستند و مطمئنا باید صبورتر باشیم تا آینده را با چشمان خود ببینیم. چیزی که بسیار واضح است تلاش این شرکت برای بازگشت به رقابت به شیوه‌های مختلف است که حالا دیگر چندان ساده نیست؛ با توجه به اینکه سرویس‌های دیگر به پشتوانه قدرت خود قابلیت‌هایی چند برابر دراپ‌باکس در اختیار کاربران قرار می‌دهند و همیشه کار را برای این شرکت سخت‌تر می‌کنند. در نتیجه دراپ‌باکس بیشتر از آنچه به گسترش و افزایش قابلیت و حتی ایجاد سرویس نیاز داشته باشد، به خلاقیت‌ بیشتر و نوآوری احتیاج دارد. در واقع دراپ‌باکس نمونه بارز این جمله است که اگر بهترین ایده دنیا نیز از آن شما باشد باز هم موفقیت شما تضمین نخواهد شد و همیشه باید در حال توسعه باشید.

​​