تلفن همراه

پرفروش‌های 50 تا 200 هزار تومانی نوکیا

منبع: دنیای اقتصاد

 

بیشترین تقاضا برای گوشی‌هاي نوکیا در میانگین قیمت 50 تا 200 هزار تومانی صورت مي‌گیرد و سایر گوشی‌هاي این برند فنلاندی كه قیمت بالاتري دارند، به صورت محدود خرید و فروش می‌شوند.
 
بیشترین تقاضا برای این گوشی‌هاي فنلاندی برای مدل‌هاي ارزان قیمت این برند از جمله X1-01 ، 110 ، 101 ، 1280 ، 202 ، C2-01 صورت مي‌گیرد.
گوشی X1-01 نوکیا که با خرید بالای مشتریان روبه‌رو شده دارای امکاناتی نظیر صفحه نمایش 8/1 اینچی، منوی ساده سری 30، قابلیت پنج دفترچه تلفن جداگانه، پخش MP3 با کلیدهای اختصاصی موسیقی، بلندگوی قوی، محل کارت حافظه MicroSD تا 16GB با امکان جابه‌جایی در زمان روشن بودن گوشی، رادیو FM استریو، سوکت صوتی 5/3 میلی‌متری، نگهداری شارژ در حالت آماده به کار تا 43 روز و مکالمه مداوم تا 13 روز و چراغ قوه است.
نوکیا X1-01 دو سیم‌کارت را زیر قاب‌هاي رنگی خود نگه مي‌دارد که هر دوی آنها به‌طور همزمان فعال هستند. گوشی 110 این برند که از امکانات ساده‌اي برخوردار است بیشتر جهت مکالمه ساده تلفنی به کار مي‌رود. این گوشی دارای قابلیت‌های فنی همچون صفحه نمایش 8/1 اینچی، ارتقاي حافظه داخلی توسط مموری کارت تا 32 گیگابایت و دوربین VGA است.
از گوشی‌هاي بالای 200 هزار تومانی این برند که با تقاضای کاربران این کالا روبه‌رو شده‌اند نیز مي‌توان به X2-02 ، 308 و 500 این برند اشاره کرد. تقاضا برای نمونه‌هاي ارزان قیمت این برند در حالی صورت مي‌گیرد که گوشی‌هاي گران قیمت و بالای 500 هزار تومانی نوکیا با تقاضای چندانی از سوی مشتریان روبه‌رو نیستند.
در حالی که گوشی‌های هوشمند سونی در صدر پرفروش‌های این کالای ارتباطی قرار دارند اما ارزان قیمت‌های این برند با تقاضای چندانی روبه‌رو نیستند.
به گفته فعالان بازار تلفن همراه، گوشی‌های ارزان‌قیمت سونی تنوع زیادی در بازار ندارد و از سوی دیگر اگرچه گوشی‌های پیشرفته این برند از قیمت بالایی برخوردارند، اما این رده از گوشی‌های سونی با استقبال خوبی از سوی کاربران تهرانی برخوردار شده، تا آنجا که دستگاه‌هایی که قیمتی بالاتر از یک میلیون تومان دارند طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که هم اکنون عرضه گوشی ارزان قیمت زیر 200هزار تومانی از سونی در بازار به ندرت صورت مي‌گیرد به همین دلیل نیز مشتریان این کالای ارتباطی به خرید سایر گوشی‌های ارزان قیمت موجود در بازار مي‌پردازند. از گوشی‌های زیر 200 هزار تومانی سونی در بازار مي‌توان به دو مدل‌ cedar و M600 اشاره کرد. 

​​