تلفن همراه

گوشی‌های هوشمند 2013 با نمایشگر انعطاف‌پذیر عرضه می‌شوند

 

گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر به زودی از فضای مدل‌های مفهومی و فضاهای تخیلی خارج می‌شوند و به جای آنکه نام آن‌ها در داستان‌های تخیلی شنیده شود، در دستان کاربران قرار می‌گیرند. زیرا دو شرکت کره‌ای سامسونگ و LG به صورت شبانه‌روزی روی یک فناوری جدید کار می‌کنند که می‌تواند طراحی گوشی‌های هوشمند را در سال 2013 میلادی تغییر دهد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کارشناسان بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام کرده‌اند که در سال 2013 میلادی بزرگترین تحولات در دنیای گوشی‌های هوشمند صورت می‌گیرد و می‌توانیم آن‌ها را با نمایشگرهای انعطاف‌پذیر در اختیار بگیریم. اگرچه طی چند سال گذشته شایعات فراوانی در مورد تولید نمایشگرهای انعطاف‌پذیر منتشر شده بود، اما هم‌اکنون می‌توان این محصولات را به صورت واقعی در اختیار گرفت.
 
باید توجه داشت که تولید نخستین نمایشگرهای انعطاف‌پذیر به حدود یک دهه قبل برمی‌گردد که طی آن برای نخستین بار شرکت Universal Display در سال 2002 میلادی موفق به ساخت نمونه‌ای از این محصولات شد. این شرکت که‌ هم‌اکنون از معتبرترین مراکز دنیا در زمینه تحقیقات روی نمایشگرهای OLED است، سازنده نمایشگر گوشی‌های Galasy S II و S III سامسونگ محسوب می‌شود.
 
به جز این مرکز شرکت‌های دیگری از جمله سامسونگ، فیلیپس، LG و حتی اپل در حال کار کردن روی این فناوری هستند و این طور که منابع آگاه گزارش داده‌اند، شرکت‌های آسیایی در سال 2013 میلادی نخستین گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر را برای نخستین بار وارد بازار جهانی می‌کنند.
 
هم‌اکنون یک شابعه از سوی چندین منبع آگاه منتشر شده است که نشان می‌دهد سامسونگ در سال میلادی آتی نخستین گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر خود را به دست کاربران می‌رساند. این شرکت در سال 2011 مدل مفهومی گوشی یاد شده را با نام Galaxy Skin  تولید کرده بود که این گوشی شامل نمایشگر انعطاف‌پذیر می‌شود و سیلندرهای یک اینچی آن حافظه لازم را در اختیار کاربران می‌گذاشت. لازم به ذکر است که سامسونگ به صورت همزمان در حال تکمیل گوشی هوشمند با نمایشگر نشکن و ضدضربه است.

​​