تلفن همراه

توصیه‌های امنیتی کمیسیون ارتباطات آمریکا به کاربران گوشی‌های هوشمند

منبع: ایسنا

 

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده برای کاربران گوشی‌های هوشمند در مورد چگونگی حفاظت از دستگاه‌های تلفن همراه و داده‌های خود در برابر تهدیدات امنیتی ابزاری را منتشر کرده است.
 
کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC)، به کاربران گوشی‌های هوشمند در مورد چگونگی حفاظت از دستگاه‌های تلفن همراه و داده‌های خود در برابر تهدیدات امنیتی مشاوره می‌دهد.
 
این کمیسیون ابزاری آنلاینی را با نام "Smartphone Security Checker" منتشر کرده است که این ابزار 10 اقدامی را تشریح می‌کند که کاربران باید دنبال کنند تا داده‌های شخصی خود را در برابر تهدیدات محافظت کنند. این تهدیدات شامل آلوده شدن دستگاه‌ها به بدافزار، گم شدن یا به سرقت رفتن دستگاه می‌شود.
 
بنا بر اعلام مرکز ماهر، توصیه‌های ارائه شده توسط این ابزار عبارتند از قفل کردن گوشی با PIN یا رمز عبور، اجتناب از تغییر دادن تنظیمات امنیتی پیش فرض گوشی یا شکستن قفل گوشی (jailbreaking)؛ پشتیبان گیری از داده‌های گوشی برروی رایانه یا کارت حافظه قابل حمل به طور منظم، نصب برنامه‌های کاربردی از روی منابع معتبر، بررسی و درک مجوزهای درخواست شده بوسیله برنامه قبل از نصب آن، نصب به روزرسانی‌های منتشر شده توسط کارخانه سازنده، نصب برنامه‌های امنیتی که اجازه می‌دهند از راه دور گوشی را قفل کرد یا داده‌های آن را پاک کرد، اجتناب از اتصال به اینترنت از طریق شبکه‌های نا امن بی‌سیم، پاک کردن داده‌های گوشی قبل از فروختن آن و گزارش دادن گوشی‌های به سرقت رفته به مقامات مربوطه.
 
این ابزار اجازه می‌دهد تا صاحبان گوشی‌های هوشمند، سیستم عامل دستگاه خود را انتخاب کنند. گزینه‌های موجود شامل اندورید، اپل iOS، بلک بری و ویندوز می شود. بسیاری از مراحل برای تمامی انواع گوشی‌ها یکسان است اما با توجه به نوع سیستم عامل ممکن است لینک‌ها و دستورات خاصی نیز متفاوت باشد.

​​