تلفن همراه

مکالمه صوتی رایگان به مسنجر فیس‌بوک می‌آید

 

همان‌طور که می‌دانید اپلیکیشن‌هایی مانند وایبر برای سیستم‌عامل‌های موبایلی مختلف از قبیل iOS، اندروید، ویندوزفون و سیمبین برای برقراری تماس صوتی رایگان بسیار پرطرفدار شده‌اند. حالا فیس‌بوک نیز به فکر افتاده تا این امکان را بر روی اپلیکیشن مسنجرش عرضه کند.
 
به گزارش فارنت از TheVerge در حال حاضر کاربران iOS در کشور کانادا در اپلیکیشن مسنجرشان این قابلیت را دارند که به راحتی از طریق اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک با استفاده از وای‌فای و یا دیتا با یکدیگر مکالمه کنند. قرار است به زودی آپدیتی برا اپلیکیشن‌های iOS و اندروید مسنجر فیس‌بوک منتشر شود که فعلاً امکان ارسال پیام‌های صوتی را به سبک Push to Talk مانند اپلیکیشن‌های محبوب Voxer یا HeyTell فراهم کند.
در مرحله بعدی کاربران تمام دنیا قادر خواهند بود با این مسنجر جدید به صورت مکالمه‌ای تماس صوتی برقرار کنند؛ شاید زمان آن رسیده تا وایبر و اسکایپ با یک رقیب جدی‌تر مواجه شوند. برگ برنده فیس‌بوک کاربران بسیار بیشتر آن نسبت به سرویس‌های وایبر و اسکایپ است و محبوبیت فعلی اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک به این معناست که کاربران بسیاری در حال حاضر این اپلیکیشن را روی گجت‌های خود نصب دارند.
شاید بزرگترین مانع روبرو اعتماد کاربران به فیس‌بوک برای در اختیار گذاشتن شماره تلفنشان باشد اما از آنجا که این سرویس به صرفه‌جویی مالی کمک کرده و برای برخی افزایش کیفیت مکالمه را دربر خواهد داشت پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نه چندان دور ده‌ها یا شاید صدها میلیون کاربر فیس‌بوک از این سرویس رایگان استفاده کنند.

​​