تلفن همراه

سامسونگ امسال نخستین گوشی هوشمند با سیستم‌عامل Tizen را عرضه می‌کند

 

شرکت سامسونگ با انتشار بیانیه‌ای تایید کرد که تا پایان سال جدید میلادی بیش از یک گوشی هوشمند مجهز به سیستم‌عامل متن‌باز Tizen را روانه بازار می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سیستم‌عامل متن‌باز Tizen که بر پایه لینوکس ساخته شده است و در طراحی و تکمیل آن شرکت‌های اینتل و سامسونگ نیز حضور داشتند. برخی کارشناسان بر این باورند که خرید شرکت تولیدکننده تلفن‌های همراه موتورولا توسط گوگل به این معنی خواهد بود که سامسونگ مجبور به عدم استفاده از سیستم‌عامل اندروید می‌شود و از این رو عرضه نخستین گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Tizen در سال 2013 میلادی تاییدی بر فرضیه یاد شده است.

سامسونگ با انتشار یک پست الکترونیکی رسمی توضیح داد که قصد دارد سال جاری میلادی گوشی پیشرفته و کاملی مبتنی بر سیستم‌عامل Tizen را برای رقابت با محصولات مشابه موجود در بازار عرضه کند و پس از آن خط تولید این سری از گوشی‌ها را بسط دهد.

روزنامه ژاپنی Yomiuri Shimbun هم چندی پیش نوشت که سامسونگ نخستین گوشی هوشمند خود مبتنی بر Tizen را فوریه سال جاری در نمایشگاه بین‌المللی MWC 2013 به نمایش می‌گذارد و قرار است شرکت مخابراتی NTT DoCoMo ژاپن آن را به بازار عرضه کند.

هنوز خبر دقیقی در مورد قیمت و مشخصات این گوشی هوشمند منتشر نشده است. اما بررسی تاریخچه فعالیت‌های سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت سیستم‌های عامل جدید را با سخت‌افزار قدیمی خود وارد بازار می‌کند.


​​