فناوری اطلاعات

رونمایی تلویزیون‌های فوق باریک و خمیده سامسونگ و ال‌جی

منبع: ایسنا

 

تلویزیون‌های فوق باریک و خمیده مجهز به فن‌آوری OLED از سوی شرکت‌های الکترونیکی کره‌ای ال.جی و سامسونگ در نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس وگاس رونمایی شدند.
 
فن‌آوری OLED که آینده محصولات الکترونیکی مصرف‌کننده به شمار می‌رود، مصرف انرژی بهینه‌تر داشته و از تصاویری با کنتراست بالاتر نسبت به نمایشگرهای LCD برخوردار است. نمایشگرهای تولید شده با این فن‌آوری به اندازه‌ای باریک هستند که دستگاه‌های قابل حمل آینده می‌توانند قابلیت تا شدن مانند کاغذ را داشته باشند.
 
هر دو شرکت سامسونگ و ال.جی در نمایشگاه سال گذشته محصولات الکترونیکی لاس وگاس، تلویزیون‌های OLED در اندازه 55 اینچ رونمایی کرده بودند و امسال فن‌آوری‌شان را با یک پنل خمیده ارتقاء دادند.
 
پنل خمیده این امکان را می‌دهد که فاصله میان کاربر و صفحه تلویزیون از هر زاویه ‌ای یکسان به نظر برسد.
 
ال جی که اکنون تنها فروشنده این فن‌آوری نسل جدید است، با دریافت سفارش برای تلویزیون‌های OLED پیشتاز است و سامسونگ نیز اعلام کرده که تلویزیون‌های OLED صفحه تخت و خمیده را در نیمه اول امسال به بازار عرضه خواهد کرد.
 
پیش‌بینی می‌شود که تلویزیون‌های OLED به دلیل هزینه‌های بالای تولید، سهم کوچکی از بازار جهانی تلویزیون را تا سه سال آینده داشته باشند. ال جی هم اکنون مدل 55 محصول OLED خود را با قیمت 10 هزار و 300 دلار (11 میلیون وون) به فروش می‌رساند.
 
به گزارش رویترز، پاناسونیک نیز نمونه اولیه یک صفحه نمایش OLED را رونمایی کرده که تنها یک اینچ از محصولات رقیبان کره‌ای این شرکت ژاپنی بزرگتر است.

2 دیدگاه

  • افشین

    افشین

    تلویزیون oled اولین بار توسط سونی معرفی شد و تکنولوژی آن در انحصار سونی بود که پس از مدتی این تکنولوژیرو به سامسونگ و ال جی فروخت تا بتواند تمرکز خودشو روی تکنولوژی کزیستال oled بگذارد که البته این تکنولوژیو در ces2013 معرفی کرد و روی دست تکنولوژی قبلی خودش بلند شد که به سامسونگ و ال جی فروخته بود.زنده باد سونی پاسخ
  • مرتضی

    مرتضی

    به حق چیزهای ندیده !!!! تلویزیون جالبی باید باشه اتفاقا چند وقت پیش تو یه سایت ایرانی می خوندم که صفحه کاغذو به نمایشگر چند دقیقه ای تبدیل کرده بودن اونم جالب بود فکر کنم لینکش این باشه : https://2dto3d.ir https://2dto3d.ir/3d/paper3d پاسخ

​​