باندپهن

آمریکا طیف رادیویی جدیدی را در اختیار کاربران WiFi قرار می دهد

 

رگولاتور مخابرات ایالات متحده برنامه های خود برای عرضه 195 مگاهرتز طیف در باند 5 گیگاهرتز برای استفاده دستگاه های وای فای را اعلام کرد. این برنامه ها بزرگترین بلوک طیف بدون مجوز است که برای توسعه وای فای از سال 2003 تا کنون در دسترس کاربران قرار می گیرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، انتظار عرضه طیف افزوده این است که به کاهش تراکم در کانون های وای فای و افزایش طیف قابل دسترس گیگابایت وای فای تا 35 درصد کمک شود.
 
به گفته جناچوسکی رئیس رگولاتور مخابرات آمریکا، FCC با افزایش طیف بدون مجوز وای فای برای سرعت بخشیدن و افزایش ظرفیت در شبکه های وای فای فعالیت می کند.  با وارد خط شدن این طیف، انتظار می رود به تراکم شبکه های وای فای در مراکزی مانند مراکز همایش و فرودگاه ها کاهش یابد. همچنین با افزایش تعداد تبلت ها و گوشی های هوشمند و بالا رفتن مشاهده تصاویر ویدئویی در منازل نیز این امر کمک کننده خواهد بود.
 
علاوه بر تلاش هایی مانند بهبود شبکه های وای فای موجود، FCC طی سال ها اخیر قدم هایی را برای آزاد کردن پتانسیل نسل آینده طیف بدون مجوز برداشته است. نسل آینده طیف بدون مجوز در فرکانس های پایین تر نسبت به وای فای موجود قرار دارند و ارتباطات بی سیم را در فواصل طولانی تر و نفوذ بهتر به موانعی مانند دیوارها فراهم می کند و پوشش بهتری را در زمین های مرتفع ارائه می دهد.

​​