سخت‌افزار

Polaroid معرفی کرده است

دوربین آندرویدی با لنز مجهز به حسگر تصویر

منبع: دنیای اقتصاد

 

یکی از پر طرفدارترین محصولاتی که در نمایشگاه CES امسال رونمایی شدند، دوربین‌های عکاسی دیجیتالی جدید بودند که توجه اغلب بازدیدکنندگان را به خودشان جلب کردند. یکی از این محصولات جالب را شرکت Polaroid معرفی کرد. این دوربین که با مدلIM1836 به بازار معرفی شده، ساختار خلاقانه‌ای داشته و حسگر آن به جای بدنه در خود لنز قرار داده شده است.
 
 
این دوربین ساختاری بدون آینه دارد، اما مهم‌ترین چیزی که آن را از رقبایش متمایز می‌کند، معرفی آن به عنوان اولین دوربین مبتنی بر سیستم ‌عامل آندروید نسخه Jelly Bean 4/1 با لنز قابل تعویض و پشتیبانی از تمام اپلیکیشن‌های آندرویدی است.
طبق ادعای مدیران شرکت Polaroid، دوربین IM1836 اولین دوربین دیجیتالی محسوب می‌شود که حسگر تصویر آن به جای بدنه در لنز دوربین تعبیه شده است. به این ترتیب کاربران این دوربین می‌توانند گرد و خاک روی حسگر را با جدا کردن لنز به راحتی تمیز کنند و مهم‌تر اینکه با تعویض لنز با یک لنز مجهز به حسگر قوی‌تر دوربین را به روز کنند و ارتقا بدهند.
درست به همین دلیل هم کارشناسان و فعالان بازار انتظار دارند که لنزهای ویژه این دوربین با قیمت نسبتا بالایی روانه بازار شوند. 
هر چند بسیاری از فعالان بازار در ابتدا اعلام کردند که این دوربین مشخصات و طراحی ظاهری بسیار شبیه به دوربین مدل J1 شرکت Nikon دارد، اما گویا دوربین جدید Polaroid از مواد اولیه‌ای با کیفیت پایین‌تر ساخته شده است. در حالی کهJ1 بدنه بسیار مقاومی دارد، ساختار پلاستیکی IM1386 بی‌کیفیت به نظر می‌رسد. هر چند این دوربین ویژگی‌های منحصر به فرد و خوبی دارد که می‌تواند توجه بسیاری از کاربران و خریداران را به خودش جلب کند، اما بعضی از کارشناسان بعد از کار با آن اعلام کرده‌اند که فوکوس خودکار دوربین تا حدودی آهسته عمل می‌کند و نمایشگر لمسی آن کمی کند است.
شرکت Polaroid اعلام کرده است که دوربین مدل IM1386 را از فصل دوم امسال و با قیمت ۳۴۹ دلاری به بازار عرضه خواهد کرد و به فروش عمومی می‌رساند. 
 

​​