فناوری اطلاعات

ایمیل «ایران» از دسترس خارج شد

 

در حالی که مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کاربران را برای حفظ امنیت اطلاعاتشان به استفاده از پست‌های الکترونیکی داخلی تشویق و در مواردی اجبار می‌کنند كه براساس خبرهای منتشر شده، ایمیل ایرانی موجود روی درگاه خدمات الکترونیکی «ایران» از دسترس خارج شده است. این اتفاق موجب بروز مشکلات ارتباطی برای مسوولان دولتی شده که مکلف به استفاده از این ایمیل برای کارهای خود هستند.
 
به گزارش تسنیم، توسعه و راه‌اندازی ایمیل‌های ایرانی که بعد از جدی شدن انتقال میزبانی ارگان‌های دولتی به داخل کشور قوت گرفت، این روزها ظاهرا با چالش مواجه شده است و گاه و بی‌گاه از دسترس خارج می‌شوند.
حال سوال اینجاست که دستگاه‌های دولتی که مکلف به استفاده از ایمیل‌های داخلی برای ارتباطات کاری و محرمانه هستند، چطور می‌توانند با این رویه کنار بیایند و اگر تا دیروز از خدمات سرویس‌دهنده‌ای استفاده می‌کردند که در تمامی زمان‌ها و با بهترین خدمات در دسترس بود، حال باید کارهای خود را با ایمیل ایرانی تطبیق دهند؟
ایمیلی که هنوز فراگیر نیست و تنها بخش‌هایی که مکلف به استفاده از آن هستندف اجبارا به سمت آن رفته‌اند و جالب‌تر زمانی که برخی مسوولان ایمیل ایرانی را صرفا برای کارهای سازمانی خود قرار داده‌اند و از ایمیل خارجی دیگری برای ارتباطات شخصی استفاده می‌کنند و زمانی که خبرنگاری درصدد برقراری ارتباط الکترونیک با آنها است، ایمیل شخصی خود را به او می‌دهند. 
 

​​