تلفن همراه

استفاده از شبکه Wi-Fi برمبنای سیم‌کارت ممکن شد

 

شرکت Accuris Networks اعلام کرد سرویس جدیدی را به سیم‌کارت‌ها اضافه می‌کند که بر اساس آن دستگاه‌های الکترونیکی مجهز به این سیم‌کارت می‌توانند حتی در شرایطی که در خارج از کشور خود از خدمات رومینگ بهره‌مند می‌شوند، از سرویس Wi-Fi استفاده کنند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت یاد شده اعلام کرد که این سرویس با نام AccuROAM در اختیار مشترکان قرار می گیرد شامل یک قالب بسیار ایمن می‌شود که کاربران برای استفاده از آن نیاز به وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبور نیستند. سرویس AccuROAM به تمامی شبکه‌های Wi-Fi در اطراف کاربر امکان فعالیت روی شبکه مخابراتی GSM یا CDMA را می‌دهد.
 
"لری کوئین"(Larry Quinn) مدیرعامل شرکت Accuris Networks گفت: «در حالی که ما منتظر Hotspot 2.0، Passpoint و Next Generation Hotspots(NGH) هستیم تا از این طریق فضای ایمن مورد نیاز خود را فراهم کنیم، سرویس AccuROAM هم‌اکنون این فضا را به‌طور کاملا ایمن فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد بدون تغییر شبکه Wi-Fi کنونی، از خدمات شبکه Wi-Fi پیرامون خود در سراسر جهان روی سیم‌کارت خود بهره‌مند شوید».
 
شرکت Accuris Networks با به‌کارگیری رمزنگاری‌های صورت گرفته روی حساب‌های الکترونیکی هر یک از مشترکان تلفن‌همراه، فرآیند مشابه مانند زمانی که افراد قصد اتصال به یک شبکه معمولی دارند را برای آن‌ها فراهم می‌کند. این سرویس به اپرتورهای مخابراتی امکان می‌دهد سرویس یاد شده را در سراسر جهان کنترل کنند، مدیریت اتصال‌های صورت گرفته به شبکه Wi-Fi را کنترل نمایند و امکان استفاده از سرویس Wi-Fi را برای تمام مشترکان شبکه رومینگ فراهم آورند.

​​