تلفن همراه

یک میلیارد گوشی هوشمند امسال وارد بازار جهانی می‌شود

 

در حالی که دو شرکت سامسونگ و اپل حاکمیت بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در دست گرفته‌اند و روز به‌روز بر رقابت آن‌ها در این بازار افزوده می‌شود، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که تا پایان سال جاری میلادی دو رکورد تازه در این بازار جهانی به ثبت برسد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی شرکت تحقیقاتی Deloitte، در سال 2013 میلادی بیش از یک میلیارد دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی می‌شود تا بر این اساس مجموع گوشی‌های هوشمند موجود در دنیا به 2 میلیارد دستگاه برسد.
 
این شرکت تحقیقاتی هرآنچه که از جانب کاربران گوشی هوشمند شناخته می‌شود را گوشی هوشمند نامیده است و بر این اساس در آمار و ارقام وی محصولاتی از قبیل دستگاه‌های سری Asha نوکیا نیز گوشی هوشمند خوانده می‌شوند.
 
دیگر پیش‌بینی‌های این شرکت تحقیقاتی حاکی از آن است که در این سال شاهد گسترش روش‌های نوین برای استفاده از رمزهای عبور خواهیم بود و در کنار آن تعداد مشترکان شبکه مخابراتی 4G LTE به 200 میلیون نفر خواهد رسید. این شرکت همچنین گفته است که در سال 2013 میلادی رایانه‌های شخصی همچنین حاکمیت خود را بر بازار جهانی رایانه‌ها حفظ خواهند کرد و بیش از 80 درصد ترافیک اینترنتی جهان به رایانه‌های لوحی اختصاص خواهد یافت.

​​