تلفن همراه

اپل و سامسونگ سردمداران بازار تلفن همراه جهان

منبع: ایسنا

 

تازه‌ترین نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد که شرکت‌های اپل و سامسونگ در بازار تلفن‌های همراه هوشمند جهان سردمدار بوده‌اند.
 
این نظرسنجی رویترز از تحلیلگران صنعت تلفن همراه هوشمند جهان صورت گرفته است و به اعتقاد آن‌ها اپل و سامسونگ در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی فاصله خود با دیگر شرکت‌های فعال در عرصه تلفن همراه هوشمند را بیش‌تر کرده‌اند.
 
در همین حال گفته شده است که شرکت‌های دیگری همچون نوکیا در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی با کاهش سهم خود در بازار تلفن همراه جهان روبرو بوده‌اند و رسیدن آن‌ها به اپل و سامسونگ بسیار سخت‌تر شده است.
 
بر این اساس در سه ماهه چهارم سال 2012 فروش تلفن همراه هوشمند در جهان افزایش چشمگیری داشته و بیش‌ترین افزایش فروش متعلق به شرکت سامسونگ بوده است.
 
تحلیلگران معتقد هستند که شرکت کره‌ای سامسونگ در سه ماهه فوق 61 میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند به فروش رسانده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن افزایش 71 درصدی نشان می‌دهد.
 
سامسونگ اوایل ماه ژانویه درآمد خود در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی را هشت میلیارد و 300 میلیون دلار برآورد کرده و فروش خوب و قدرتمند سامسونگ گالاکسی را مهمترین دلیل این درآمد بالا عنوان کرده بود.
 
قرار است شرکت سامسونگ در روز 25 ژانویه گزارش مالی کامل خود را ارائه کند.
 
این نظرسنجی همچنین از آن حکایت دارد که فروش شرکت اپل در مدت فوق برابر با 46 میلیون دستگاه بوده است که نسبت به مدت مشابه سال 2011 رشد 25 درصدی نشان می‌دهد.

​​