تلفن همراه

سامسونگ در بازار گوشی هوشمند آمریکای شمالی هم می تازد

 

بررسی جدید صورت گرفته از سوی مرکز تحقیقاتی سرویس ChangeWave نشان می دهد که موج حرکت انفجاری سامسونگ را در بالاترین نقطه تمام دورانش در بازار گوشی هوشمند آمریکای شمالی قرار داده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به گفته پائول کارتون، یکی از محقیقن ChangeWave ، تمایل کاربران به خرید گوشی های هوشمند سامسونگ با شروع سال جدید میلادی بسیار شگفت آور بوده است. با توجه به اینکه از عرضه گوشی گلکسی S3 چند ماه می گذرد، اکنون کاهش در فروش آن انتظار می رفت، اما این گوشی همچنان داغ است. همچنین تمایل بسیار زیادی نسبت به گوشی گلکسی نوت 2 مشاهده شده است. گوشی های هوشمند با اندازه بزرگ در سال 2013 این صنعت را در دست می گیرند.
 
بررسی ماه دسامبر از 4061 نفر از کاربران آمریکای شمالی درمورد سیستم عامل های موبایل، یافته های شگفت انگیزی را نشان می دهد. کاربران سیستم عامل ویندوز مایکروسافت میزان رضایت بالاتری را نسبت به کاربران سیستم عامل آندروید اعلام کرده اند که نشانه آشکاری از میزان رضایت بالای ویندوز فون 8 است.
 
یک سال پیش، پیش بینی های ChangeWave درمورد گوشی های هوشمند نشان داد که سامسونگ و اپل سال 2012 دیگر رقبای خود را در بازار کنار خواهند زد. جدیدترین بررسی های ChangeWave نیز نشان می دهد که پیش روی آنها در سال 2013 همچنان ادامه خواهد یافت.
 
نتایج این بررسی نشان می دهد که از هر 2 آمریکایی که قصد خرید یک گوشی هوشمند طی سه ماه آینده را دارد یک نفر آیفون اپل خریداری خواهد کرد. مشتاقان خرید آیفون اپل که 50 درصد از کل شرکت کنندگان در این بررسی را شامل می شود در بررسی انجام شده سه ماهه گذشته و پس از عرضه آیفون 5 اپل 71 درصد بودند.
 
این در حالی است که درصد کسانی که قصد خرید یکی از گوشی های هوشمند سامسونگ را طی سه ماه آینده دارند از 13 درصد سه ماهه گذشته به با افزایش بی سابقه ای به 21 درصد رسیده است.
 
چه چیز موجب افزایش محبوبیت سامسونگ در آمریکای شمالی شده است؟ عامل اصلی را می توان فراگیر شدن مدل های گوشی های سامسونگ باشد که کاربران طی سه ماهه آینده قصد خرید آنها را دارند. گوشی گلکسی S3 با 69 درصد محبوبیت با فاصله زیاد با دیگر مدل ها همچنان محبوبترین مدل است و گلکسی نوت 2 سامسونگ با 23 درصد محبوبیت پس از آن قرار دارد.
 
تقاضای چشمگیر برای خرید گلکسی نوت 2 نشان می دهد که دوران گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ را پیش رو داریم. نکته مهم این است که 27 درصد از خریدان در پاسخ به پرسش اندازه گوشی مورد نظرشان، به خرید گوشی های با صفحه نمایش 5 اینچ و یا بزرگتر تمایل دارند.
 
روشن است که با روند رو به افزایشی از تمایل کاربران تلفن همراه به گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ رو به رو هستیم. بنابراین آیا جهش سامسونگ در فضای گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ نشان دهنده به عنوان تهدیدی برای اپل در رقابتی طولانی مدت با سامسونگ خواهد بود؟
 
پائول کارتون در پاسخ به این سوال این تهدید را غیر محتمل می داند، چراکه در حال حاضر با این سطح از تمایل کاربران به آیفون اپل، این شرکت می تواند به خوبی یک گوشی هوشمند جدید با صفحه نمایش بزرگ تولید کند که در اندازه یک تبلت کوچک باشد و نام آن را iTab گذارد و برای فصل تعطیلات آینده آن را روانه فروشگاه ها کند.
 
نتایج بررسی های ChangeWave همچنین شکاف بالقوه میان سیستم عامل ویندوز فون 8 مایکروسافت و دیگر سیستم های عامل را نشان می دهد. در بررسی های گذشته iOS اپل با 71 درصد میزان رضایت کاربران پیشتاز بی رقیب در این رقابت بود. اما درحال حاضر ویندوز فون 8 با 53 درصد میزان رضایت کاربران شگفتی ساز شده است و بالاتر از سیستم عامل آندروید با 48 درصد میزان رضایت کاربران قرار گرفته است.

​​