تلفن همراه

اریکسون 2200 پتنت را به Unwired Planet واگذار کرد

 

اریکسون مجموعه از حدود 2200 حق انحصاری خود را به شرکت آمریکایی Unwired Planet (که پیش از این یک شرکت توسعه دهنده مرورگر موبایل با نام Openwave Systems  بود) انتقال داد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حقوق انحصاری اریکسون که جهت اشتراک درآمدها با این شرکت آمریکایی مبادله شده است مرکب از 825 خانواده از حقوق انحصاری و شامل 1922 حق انحصاری صادر شده و 263 درخواست حق انحصاری است که فن آوری مورد استفاده در زیرساخت مخابراتی شامل پردازش سیگنال، پروتکل های شبکه، مدیریت منابع رادیویی، کاربردهای صوت/متن، مدیریت تحرک، نرم افزار، سخت افزار و آنتن می شود. از 1922 حق انحصاری صادر شده، 753 حق انحصاری ایالات متحده است.

همچنین اریکسون 500 حق انحصاری دیگر را نیز طی 5 سال آینده به Unwired Planet انتقال می دهد.

Unwired Planet پرداخت خود را به صورت سه ماهه از 20 درصد از درآمدهای ناخالص خود را تا 100 میلیون دلار، سپس 50 درصد از درآمدها تا 500 میلیون و 70 درصد از درآمدها بالاتر از این مبلغ را به اریکسون پرداخت خواهد کرد.

Unwired Planet همچنین التزام به رفتار منصفانه و منطقی و غیر تبعیض آمیز را در بدست آوردن درآمد از این حقوق انحصاری پذیرفته است. به گفته Unwired Planet این شرکت معتقد است که چنین رویکردی ارزش سهام این شرکت را در طولانی مدت برای سهامدارانش به حداکثر خواهد رساند، اما اعلام کرده است که رسیدن به اصلاحات به زمان زیادی نیاز دارد.


​​