تلفن همراه

اپل به‌زودی آیفون کوچک و ارزان وارد بازار می‌کند!

 

این طور که خبرگزاری بلومبرگ توضیح داده، اپل این روزها در حال کار کردن روی مدل جدیدی از گوشی هوشمند آیفون است که کوچکتر و ارزان‌تر ساخته می‌شود و قرار است در فصل چهارم سال جاری میلادی به دست کاربران برسد تا از این طریق شرکت مذکور بتواند راه نفوذی برای ورود به بازارهای روبه‌رشد پیدا کند.
 
 
این اقدام اپل با سیاست‌های نخستین آن متفاوت است که بر اساس آن تاکنون تلاش داشت با تولید گوشی‌های پیشرفته و گران‌قیمت گوی سبقت را از رقبایی چون سامسونگ و نوکیا برباید.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت سامسونگ سال گذشته موفق شد نوکیا را از مقام نخست خود در بازار جهانی تلفن‌های همراه پشت‌سر بگذارد و برای پنج فصل متوالی با افزایش درآمدهای خود در این بخش مواجه شود. سامسونگ به واسطه انواع مختلف گوشی‌های هوشمند و معمولی که برای اقشار مختلف مردم تولید کرد، توانست به این موفقیت نایل شود و در نهایت بتواند طی سال 2012 میلادی در مجموع 37 مدل گوشی هوشمند وارد بازار جهانی بکند و در مقابل شرکت اپل تنها یک محصول با نام آیفون 5 را روانه بازار کرد.
 
شرکت سامسونگ که در سال 2011 میلادی صاحب 20 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بود رقم یاد شده را در سال قبل به 28 درصد رساند و در مقابل اپل که در سال 2011 صاحب 19 درصد این بازار بود، توانست رقم یاد شده را به 20 درصد ارتقا دهد.
 
بر اساس منابع آگاه، اپل در تلاش است زیرشاخه جدیدی از گوشی هوشمند آیفون ارایه دهد که مدل نهایی با قیمت‌های 99 و 149 دلار به دست کاربران می‌رسد.
 
"تیم کوک"(Tim Cook) مدیرعامل اپل چندی پیش به صورت رسمی اعلام کرد که اولویت آن‌ها بازار چین است و در مقابل بازار آسیا نشان داده که تشنه گوشی‌های هوشمند متوسط و معمولی است و مردم اروپا و آمریکا تمایل بیشتری به خرید گوشی‌های هوشمند پیشرفته و گران‌قیمت دارند.

​​