تلفن همراه

ناتوانی روانی رانندگان برای استفاده همزمان از تلفن‌همراه

 

بیشتر مردم بر این باورند که به‌راحتی می‌توانند چند کار را به صورت همزمان و با کیفیت قابل‌ملاحظه به انجام برسانند. اما این طور که نتایج حاصل از بررسی جدید محققان دانشگاه Utah در آمریکا نشان می‌دهد، افرادی که به صورت همزمان چند کار را باهم انجام می‌دهند، به عنوان مثال هنگام رانندگی با تلفن‌همراه صحبت می‌کنند، قادر به انجام این کارها با کیفیت قابل قبول نیستند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "دیوید سانبونماتسو"(David Sanbonmatsu) از محققان این بررسی و استاد روانشناسی در دانشگاه Utah گفت: «آنچه که در این زمینه به ما هشدار می‌دهد، در مورد افرادی است که هنگام رانندگی از تلفن‌همراه خود استفاده می‌کنند و قادر به انجام صحیح هیچ یک از این دو کار نیستند. نتایج حاصل از بررسی‌های ما نشان داده است افرادی که هنگام رانندگی با تلفن‌همراه خود صحبت می‌کنند و یا پیامک می‌فرستند، در گروه افرادی طبقه‌بندی می‌شوند که توانایی انجام چندکار به صورت همزمان را ندارند. مطالعات ما نشان داده است، افرادی که چند کار را به صورت همزمان انجام می‌دهند همان کسانی هستند که قابلیت انجام چند کار به صورت همزمان را ندارند و این مسئله در پایان موجب می‌شود که آن‌ها هیچ از کارها را نتوانند به خوبی انجام دهند».
 
یکی دیگر از محققان حاضر در این بررسی توضیح داد، آن دسته از کسانی که تصور می‌کنند هنگام انجام چند کار به صورت همزمان می‌توانند به خوبی آن‌ها را مدیریت کنند، کسانی هستند که در شرایط یاد شده قادر به انجام صحیح کارها به صورت همزمان نیستند و در نهایت نمی‌توانند از پس این کارها به خوبی برآیند.

​​