تلفن همراه

اظهارات رئیس کمیسیون آموزش مجلس در خصوص سیمکارت های رایتل

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: از طریق توسعه و گسترش شبکه‌های اینترنتی از جمله تلفن همراه (رایتل) می‌توان گامی موثر و مفید برای نهادینه کردن مباحث دینی در جامعه برداشت.
 
محمدعلی زاهدی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با رواج رایتل باید مباحث مربوط به زن و مرد نیز کاملا رعایت شود، اظهارداشت: به طور طبیعی با رواج رایتل در جامعه مباحث مربوط به زن و مرد نیز تا حدودی نادیده گرفته می‌شود که با ادامه این روند قطعا بر سلامت و تحکیم خانواده تاثیر منفی  خواهد گذاشت.
وی با اشاره به حجاب به معنای پوشش بیرونی وعفاف به معنای پوشش درونی افزود: این دو عامل  باعث سلامت جامعه است و در صورت نبود این دو با مشکلات و اثرات مخرب زیادی در جامعه مواجه خواهیم شد.
نماینده مردم کرمان و راور در ادامه تصریح کرد: استفاده از سیم کارت رایتل ممکن است در کوتاه  مدت مفید واقع شود، ولی بدون فرهنگ سازی مناسب به مرور زمان بسیاری از مباحث دینی و مذهبی نادیده گرفته خواهد شد.
زاهدی با اشاره به تاثیر رایتل دررواج مسایل مذهبی مطرح کرد: از طریق توسعه و گسترش شبکه‌های اینترنتی از جمله تلفن همراه (رایتل) می‌توان گامی موثر و مفید برای نهادینه کردن مباحث دینی در جامعه برداشت.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و هشدارهای لازم برای استفاده مناسب از تلفن همراه (رایتل) در میان نسل جوان خاطرنشان کرد: برخی از افراد ممکن است بدون اطلاع از پیامدهای منفی رایتل ناخواسته به انحرافات وارد شوند که به دنبال آن تبعات منفی زیادی به همراه خواهد داشت./
 
 
با توجه به این که سیم کارت رایتل علاوه بر صوت، تصویر را هم منتقل می‌کند، این موضوع نزداعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و مردم مذهبی و متدین جامعه ایجاد نگرانی کرده که آیا در انتقال این تصاویر رعایت محرم و نامحرم و حریم خصوصی افراد صورت می گیرد یا نه؟

​​