تلفن همراه

ساخت یک کنترل از راه دور برای گوشی‌های موبایل امروزی

 

شرکت تلفن سازی تایوانی اچ تی سی به منظور ساده کردن روند کار با تلفنهای هوشمند امروز که ابعاد بزرگ آنها برای عده ای دردسر شده است، یک دستگاه کوچک اضافی برای انجام کارهای جزئی ارائه کرده است.
 
به نظر می رسد که طراحان شرکت اچ تی سی به این حقیقت پی برده اند که ابعاد تلفنهای هوشمند امروز بیش از حد بزرگ شده و استفاده از آن برای عده ای از افراد چندان هم ساده نیست، این درحالی است که این شرکت تلفن سازی تایوانی رویکرد کاملا عجیبی برای حل این مسئله درپیش گرفته است.
 
شرکت اچ تی سی برای تسهیل روند کار کردن با این تلفنها که اندازه آنها یک روند صعودی را طی می کند یک دستگاه به نام اچ تی سی مینی (HTC Mini) ارائه کرده که یک دستگاه ارتباط حوزه نزدیک (NFC) با قابلیت اتصال بلوتوث است که همراه اچ تی سی باترفلای (HTC Butterfly) با صفحه نمایش 5 اینچی وارد بازار فروش چین شده است.
 
 
این تلفن که شبیه یک بسته شکلات کوچک است از طریق ارتباط حوزه نزدیک (NFC) با تلفن اصلی که باترفلای بوده ارتباط برقرار می کند و بلوتوث آن برای نمایش اطلاع رسانیهایی چون پیامهای متنی، موضوعات تقویم و غیره به کار می رود. با این دستگاه حتی می توان تماسهای صوتی نیز برقرار کرد و دستگاه اصلی را با صفحه نمایش 1080 در اعماق جیب مخفی نگاه داشت.
 
این دستگاه همچنین می تواند کنترل از راه دور باترفلای باشد آن هم زمانی که باترفلای به تلویزیون متصل شده و متحوای آن از روی صفحه تلویزیون قابل مشاهده می شود.
 
در این مدل یک ویژگی تلفن یاب نیز قرار داده شده است تا بتوان از روی باترفلای دستگاه مینی را مکان یابی کرد و هنگام فعال کردن این ویژگی صدای هشدار از تلفن مینی بلند شود، درحالی که به نظر می رسد احتمال گم کردن دستگاه کوچکتر بیشتر است.
 
 
اچ تی سی مینی می تواند کنترل از راه دور برای شاتر دوربین باترفلای باشد.
 
ایده استفاده از این دستگاه چندان هم عجیب نیست اما اگر این دستگاه کوچک همراه یک تبلت اندرویدی ارائه می شد، سودمند بودن آن بیشتر به چشم می خورد تا به عنوان یک وسیله اضافی همراه یک تلفن هوشمند.
 
 برخی از تحلیلگران نیز این دستگاه را تمثیل مضحکی برای ابعاد اغراق شده تلفنهای امروزی دانسته اند، تلفنهایی که بیشتر شبیه رایانه های جیبی هستند و همراه داشتن یک وسیله اضافی قابل حمل برای این رایانه می تواند کاربردی هم باشد.

​​