تلفن همراه

اپل زمان خرید کفش جدید را به شما اعلام می‌کند!

 

شرکت اپل از نوآوری ویژه‌ای رونمایی کرده است که در آن خبری از موسیقی، گوشی هوشمند، رایانه لوحی، انواع رایانه‌های شخصی، تلویزیون هوشمند و ... نیست در عوض فناوری ویژه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد که به واسطه آن می‌توانید از زمان دقیق برای خرید کفش جدید خود مطلع شوید.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اپل در این اقدام ردپای خود را در بازار جهانی کفش برجا گذاشته است و مهندسان این شرکت به این نتیجه رسیده‌اند که مردم باید از زمان دقیق کهنه شدن کفش خود مطلع شوند و دریابند که چه زمان نیاز به خرید کفش جدید دارند.
 
بسیاری از مردم برای انجام این کار از توانایی‌های انسانی خود بهره‌ می‌برند و پس از آنکه می‌بینند کفش‌شان کهنه شده است، اقدام به خرید کفش جدید می‌کنند. این امر بسیار آسان است که به راحتی بتوان کهنگی کفش را مشاهده کرد و برای خرید کفش جدید اقدام نمود.
 
اما اپل فناوری جدیدی ارایه کرده است که مانند یک قطعه الکترونیکی کوچک و نامحسوس داخل کفش نصب می‌شود. این فناوری یک سیستم ردیاب، یک پردازنده کوچک برای جمع‌آوری اطلاعات، یک الگوریتم مخصوص برای محاسبه و تحلیل اطلاعات و سیستم‌های ویژه هشدار دهنده را در خود جا داده است و در نهایت به فرد اعلام می‌کند که از چه زمان به‌بعد نمی‌تواند از این کفش استفاده کند و نیاز به استفاده از کفش دیگری دارد.
 
کفش مجهز به این سیستم به‌عنوان مثال می‌تواند به مدت 500 ساعت مورد استفاده قرار بگیرد و فناوری یاد شده قادر است این دوره زمانی را به‌ طور دقیق تخمین بزند. این فناوری به گونه‌ای ساخته شده است که به طور دقیق می‌فهمد چه زمانی کفش را به‌پا کرده‌اید تا هر وقت که بیشتر از 500 ساعت کفش را پوشیدید به شما هشدار دهد. برای این فناوری سیستم‌های فشارسنج، حسگرهای مخصوص و سیستم‌های شتاب‌سنج نیز در نظر گرفته شده است.

​​