تلفن همراه

تعداد کاربران موبایل فیس بوک از تعداد کاربران PC این سایت بالا زد!

 

فیس‌بوک با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد که در فصل پایانی سال 2012 میلادی برای نخستین بار تعداد مشترکانی که با دستگاه الکترونیکی همراه به صفحه ویژه خود در این شبکه اجتماعی سر زده‌اند از تعداد افرادی که با رایانه شخصی سراغ صفحه خود رفته‌اند بیشتر بوده است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تعداد کاربران روزانه فعال(DAUs) در شبکه اجتماعی فیس‌بوک طی ماه دسامبر از سال 2012 میلادی 618 میلیون نفر بوده است که این رقم نسبت به تعداد کاربران مدت مشابه از سال قبل از آن رشد 28 درصدی را نشان می‌دهد.  میانگین تعداد افراد مراجعه کننده به فیس‌بوک در دسامبر 2012 میلادی نسبت به 680 میلیون نفر رسید که این رقم نیز نسبت به تعداد آن‌ها در دسامبر 2011 رشد 57 درصدی را نشان داد.
 
در فصل پایانی سال قبل تعدد آن دسته از کاربران که با دستگاه‌های الکترونیکی موبایلی سراغ شبکه اجتماعی فیس‌بوک رفتند نسبت به افرادی که از طریق رایانه‌های شخصی به صفحه خود در این شبکه اجتماعی سر زدند بیشتر بود. با این وجود شرکت فیس‌بوک همچنان از کاربران موبایلی درآمد کمتری کسب می‌کند. آگهی‌های تبلیغاتی که برای کاربران موبایلی فیس‌بوک منتشر می‌شود تنها 23 درصد از مجموع درآمدهای این شرکت بزرگ را تشکیل می‌دهد.
 
"مارک زوکربرگ"(Mark Zuckerberg) موسس و مدیرعامل فیس‌بوک در این خصوص گفت: «در سال 2012 میلادی بیش از یک میلیارد نفر مشترک شبکه اجتماعی فیس‌بوک شدند و در همین راستا ما به یک شرکت بزرگ ارایه دهنده خدمات موبایلی هم تبدیل شدیم».
 
درآمد شرکت فیس‌بوک در فصل پایانی سال 2012 میلادی 59/1 میلیارد دلار بوده است که این رقم رشد 40 درصدی درآمدهای آن نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد. در فصل چهارم سال 2011 میلادی فیس‌بوک موفق به کسب درآمد 13/1 میلیارد دلاری شده بود.

۱ دیدگاه


​​