تلفن همراه

آی‌فون با نمایشگر بزرگ تنها راه نجات اپل از بحران مالی است!

منبع: همشهری آنلاین

 

تحلیل‌گران موسسه مالی بارکلیز (Barclays) می‌گویند شرکت اپل برای خروج از بحران مالی کنونی باید یک گوشی با نمایشگر بالای 5 اینچ بسازد.
 
به گزارش ValueWalk، این موسسه مالی امروز در یادداشتی به سرمایه‌گذاران خود بازار آینده گوشی‌های هوشمند را از آن گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای بزرگ دانست و اعلام کرد شرکت اپل باید برای افزایش سوددهی خود وارد تولید گوشی با نمایشگر بزرگتر از آی‌فون‌های فعلی شود.
 
این موسسه پیش‌بینی کرده که بازار گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای بزرگ که آن را “phablet” خوانده از 27 میلیون دستگاه در سال 2012 به 230 میلیون دستگاه در سال 2015 می‌رسد.
 
شرکت اپل هفته گذشته جدیدترین گزارش مالی خود را منتشر کرد. در این گزارش فروش آی‌فون اپل مقدار قابل توجهی با پیش‌بینی متخصصان وال استریت فاصله داشت و همین امر باعث کاهش 50 میلیارد دلاری ارزش بازار این شرکت شد.[بحران مالی در اپل]
 
تحلیل‌گران معتقد هستند که کاهش فروش آی‌فون به علت افزایش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند با نمایشگر بزرگ مانند Galaxy S3 و Galaxy Note2 شرکت سامسونگ است.
 
گفتنی‌است بارکلیز پیش‌بینی کرده که شرکت اپل در سال 2013 دو مدل آی‌فون، یکی با قیمت ارزان‌تر از مدل‌های فعلی و یکی به نام iPhone 5S با تغییرات جزئی نسبت به آی‌فون 5 فعلی عرضه می‌کند و اکثر محصولات جدید این شرکت در زمینه موبایل نسخه‌های جدید سیستم عامل iOS‌ خواهد بود.

​​