تلفن همراه

یک‌سوم همه گوشی‌های هوشمند جهان برپایه اندروید هستند

 

مرکز Canalys در پایان مطالعه خود روی بیش از 50 کشور مختلف جهان گزارشی را منتشر کرد که در آن وضعیت بازار جهانی تلفن‌همراه مشخص شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این بررسی مشخص شده که در فصل چهارم سال 2012 میلادی درمجموع 1/438 میلیون دستگاه تلفن‌همراه وارد بازار جهانی شده است که این رقم نسبت به تعداد گوشی عرضه شده در مدت مشابه سال قبل از آن تغییر چندانی نکرده است. البته این در حالی بوده است که در این دوره زمانی میزان عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند رشد 37 درصدی داشته است.
 
 
مرکز Canalys همچنین گزارش داده است که در این دوره زمانی اندروید 34 درصد کل بازار جهانی تلفن‌همراه را تصاحب کرده و iOS اپل هم صاحب 11 درصد این بازار بوده است. این طور که گفته می‌شود در سه ماهه چهارم سال قبل 50 درصد گوشی‌های وارد شده به بازار جهانی هوشمند بوده‌اند.
 
در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در دوره زمانی یاد شده 5/216 میلیون دستگاه از این محصولات به دست کاربران رسید که 69 درصد آن‌ها را گوشی‌های هوشمند تشکیل داده بودند. در این دوره سه ماهه سامسونگ بسیار قوی ظاهر شد و توانست 78 درصد بر فروش گوشی‌های خود نسبت به مدت مشابه سال قبل بیفزاید. شرکت‌های هوواوی، لنوو، ZTE و Yulong هم در این مدت رشد سه‌رقمی داشتند.
 
لازم به ذکر است که شرکت‌هایی مانند بلک‌بری، ‌مایکروسافت، نوکیا و برخی مراکز دیگر که در حوزه تولید گوشی‌های هوشمند اندرویدی فعالیت می‌کنند استراتژی‌های جدیدی برای سال 2013 میلادی تعریفکرده‌اند که امیدوارند بر پایه آن سهم بیشتری از بازار جهانی را به‌دست آورند. شرکت نوکیا هم‌اکنون عنوان سومین تولیدکننده برتر گوشی‌های هوشمند در جهان را دراختیار دارد و در فصل سوم سال گذشته 35 میلیون دستگاه گوشی هوشمند روانه بازار جهانی کرده است. این در حالی است که اپل در رتبه دوم این لیست موفق به عرضه 101 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده و سامسونگ هم که صاحب رتبه اول این لیست است، 74 میلیون دستگاه بیشتر از اپل گوشی عرضه کرده است.

​​