باندپهن ثابت

مخابرات: با اجرای مصوبه جدید PAPها نباید دامپینگ کنند!

 

مهندس علیرضا صیدی رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران، نقش کمیسیون تنظیم مقررات در تنظیم روابط بازیگران بازار اینترنت پرسرعت را کلیدی عنوان کرد و بر اجرای مصوبه 152 این کمیسیون برای ارائه خدمات ADSLتأکید نمود. 
 
مهندس صیدی در گفتگو با کمیته اطلاع‌رسانی چهارمین همایش بین‌المللی مخابرات ایران در این باره گفت: کمیسیون تنظیم مقررات پتانسیل بالایی برای ایفای نقش فعال در بازار اینترنت پرسرعت دارد و مصوبات این کمیسیون می‌تواند این بازار را به سمت و سوی مناسبی هدایت کند. به طور مثال آئین نامه تعاملی شرکت‌های ندا با شرکت مخابرات ایران در مصوبه 97 کمیسیون تنظیم مقررات، به نوعی یک‌طرفه بود و مشکلاتی را برای شرکت مخابرات ایران ایجاد می‌کرد. 
 
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات افزود: اما به نظر می¬رسد که مصوبه 152 کمیسیون تنظیم مقررات از نظر کارشناسی بسیار غنی است و با اجرایی کردن آن، بسیاری از مشکلات بازار اینترنت پرسرعت حل خواهد شد و جایی برای مطرح کردن مباحثی نظیر دامپینگ از سوی شرکت¬های PAP باقی نخواهد ماند. 
وی همچنین در انتها با اشاره به تخفیف¬های ویژه¬ای که شرکت-های PAP در ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به مشترکان خود در قالب بسته¬های ترافیکی و تخفیف خرید تجهیزات ارائه می-کنند، گفت: البته باید در نظر داشت که با اجرایی شدن مصوبه 152، شرکت¬های PAP هم در ارائه بسته¬های رایگان به مشترکان خود باید تجدید نظر کنند.  
لازم به ذکر است که چهارمین همایش مخابرات ایران (ITC 2013) توسط گروه طیف در 13 اسفندماه سال جاری و با حضور مدیران ارشد داخلی و خارجی در حوزه مخابرات برگزار خواهد شد و مصوبه جدید رگولاتوری در زمینه تعرفه ADSL از جمله مباحث مطر ح در این همایش است.

​​