تلفن همراه

آیفون جدید مانند ساعت مچی ساخته می‌شود

 

منابع مختلف طی روزهای گذشته گزارش داده‌اند که اپل این روزها در حال ساخت مدل جدیدی از گوشی هوشمند آیفون است که کاربر می‌تواند آن را مانند ساعت مچی به دست خود ببندد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طی سال‌های گذشته مدل‌های مختلفی از گوشی‌های هوشمند شبیه به ساعت مچی وارد بازار جهانی شد و شرکت LG در سال 2009 میلادی مدل ویژه‌ای از آن را با قابلیت پشتیبانی از شبکه مخابراتی 3G به دست کاربران رساند. اما منابع آگاه می‌گویند که این محصول ویژه از اپل با مدل‌های قبلی کاملا متفاوت بوده و روی آن سیستم‌عامل iOS نصب شده است.
 
لازم به ذکر است مدتی قبل شرکت اریکسون نیز محصول مشابهی روانه بازار کرد که قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند را دارا بود و در عین حال می‌شد از آن به عنوان یک دستگاه کنترل از راه دور هوشمند نیز استفاده کرد.
 
روزنامه نیویورک‌تایمز در مورد مدل جدید آیفون توضیح داده است که طرفین این ساعت مچی را شیشه مخصوص فرا گرفته است و از نظر طراحی با همه مد‌ل‌های قبلی متفاوت است. اپل برای این ساعت مچی نمایشگر لمسی ویژ‌ه‌ای در نظر گرفته است که می‌توان همراه با محافظ شیشه از آن استفاده کرد. البته شرکت Corning سال گذشته اعلام کرد موفق به ساخت نمایشگر لمسی انعطاف‌پذیری شده است که می‌توان آن را دور مچ بست.

​​