تلفن همراه

گوشی‌های جدید نوکیا با دوربین 41 مگاپیکسلی عرضه می‌شوند

 

شرکت نوکیا که سهم خود در بازار جهانی را به رقبا واگذار کرده است، در جریان تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشتن به روزهای اقتدار خود قصد دارد گوشی هوشمند جدیدی را با دوربین دیجیتالی 41 مگاپیکسلی وارد بازار کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، زمانی که نوکیا در سال گذشته برای نخستین بار از لنز حسگر تصویربرداری Pureview رونمایی کرد، نرم‌افزاری که برای این حسگر ارایه شده بود برمبنای سیستم‌عامل سیمبین بود که البته قابلیت‌های این دوربین همه کارشناسان را در بازار متحیر کرد.
 
روزنامه گاردین به نقل از منابع آگاه نزدیک به فعالیت‌های داخلی نوکیا نوشته است که این شرکت فنلاندی سری ویژه‌ای از گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون را با همان نام Lumia وارد بازار می‌کند که این محصولات مبتنی بر دوربین دیجیتالی 41 مگاپیکسلی به دست کاربران می‌رسند.
 
اگرچه این دوربین دیجیتالی می‌تواند تصاویری با کیفیت بسیار بالا تهیه کند، هدف اصلی و اولیه آن قابلیت زوم کردن روی شیئ مورد نظر به میزان زیاد و بدون از بین رفتن کیفیت تصویر است که این اتفاق تاکنون در دوربین‌های دیجیتالی نصب شده روی تلفن‌های همراه حاصل نشده است. این دوربین ویژه نوکیا به گونه‌ای طراحی می‌شود که در فضاهای تاریک نیز بدون استفاده از فلش تصاویر بسیار باکیفیتی تهیه می‌کند.
 
منبع آگاه گزارش داده است که این تلفن‌های همراه، همراه با برند EOS وارد بازار می‌شوند که این مسئله مشابهت دوربین نوکیا با دوربین‌های Canon را نشان می‌دهد.

​​