تلفن همراه

راهکارهای جدید اتحادیه اروپا برای حل مشکل شرکت‌های مخابراتی چینی

 

"کارل دگوچ"(Karel De Gucht) دبیر کمیسیون بازرگانی اتحادیه اروپا به این اتحادیه پیشنهاد کرده است که بررسی‌های خود روی شرکت‌های مخابراتی چینی را کنار بگذارد و در مقابل شرکت‌های چینی واگذاری 30 درصد سهم بازار به شرکت‌های اروپایی و فروش محصولات اروپایی به شبکه‌های مخابراتی چینی را تضمین کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اتحادیه اروپا تحقیقات گسترده‌ای را روی فعالیت دو شرکت چینی هواووی و ZTE آغاز کرده و آن‌ها را متهم کرده است که در جریان انعقاد قرارداد با اروپا کمک‌های دولتی دریافت کرده‌اند که این فرآیند برخلاف قوانین تایید شده اروپایی بوده است.
 
اگرچه هر دو شرکت یاد شده اتهامات وارده را انکار کرده‌اند، اما شواهد نشان می‌دهد که آن‌ها اعتبارات غیرمعمول و فراوانی را از سوی بانکن‌های چین دریافت کرده‌اند که این اعتبارات در جریان انعقاد قراردادهای بزرگ مخابراتی به آن‌ها توانایی رقابت بیشتر را داده است.
 
مجموع اعتبارات بانکی دریافت شده از سوی شرکت مخابراتی ZTE چین 25 میلیارد دلار محاسبه شده است که این رقم برای یک شرکت مخابراتی که فروش سالانه آن 8 میلیارد دلار است، بسیار غیرمعمول و بیش از اندازه محاسبه می‌شود. شرکت هواووی نیز اعتبارات مالی فراوانی از سوی بانک‌های چینی دریافت کرده است که رقم آن به 30 میلیارد دلار می‌رسد. هواووی این پول را از سوی "بانک توسعه چین" در اختیار گرفته است.

​​