تلفن همراه

دستگاه های اجرایی، خدمات الکترونیکی مبتنی بر تلفن همراه ارائه کنند

 

اصفهان- کارشناس فناوری اطلاعات در اصفهان گفت: لازم است دستگاه های اجرایی و خدماتی به ارائه خدمات الکترونیکی مبتنی بر سرویس های تلفن همراه اقدام کنند.
 
ˈمحسن فارغˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان ضریب نفوذ استفاده از تلفن همراه در میان مردم بسیار گسترش یافته و همین امر فرصت مناسبی برای ارائه دهندگان خدمات الکترونیکی برای بهره گیری ازاین بستر است.
 
کارشناس سازمان فاوا شهرداری اصفهان تصریح کرد:طراحی و تولید سامانه های همراه برای شهروندان حائز اهمیت است و کارشناسان ادارات خدمات دهنده باید به این سمت حرکت کنند.
 
وی با اشاره به اینکه این خدمات می تواند از طریق پیامک یا شبکه اینترنت بر روی تلفن همراه ارائه شود، گفت: در این زمینه می توان برنامه های کم حجم و ساده و قابل نصب بر روی انواع گوشی های تلفن همراه طراحی کرد.
 
این کارشناس، تلفن همراه را بهترین کانال دسترسی برای بهره مندی از خدمات الکترونیکی دانست و اظهار کرد: با این کار دیگر نیاز به استفاده از رایانه های رومیزی یا قابل حمل نیست و شهروندان در هر مکانی می توانند بسادگی از خدمات مختلف استفاده کنند.
 
وی توضیح داد: برخی ارگان ها مانند شهرداری که خدمات زیادی به مردم می دهند می توانند با فراهم کردن بسترهایی مانند اینترنت وایمکس و تعریف و طراحی چنین سرویس هایی در این زمینه گام بردارند.
 
فارغ با تاکید بر ضرورت طراحی و ارائه برنامه های مبتنی بر تلفن همراه برای ارائه خدمات الکترونیکی افزود: جای خالی سامانه های همراه در خدمات الکترونیکی دستگاه ها و ادارات مختلف وجود دارد. 
 
وی با اشاره به اینکه سیستم های عامل تلفن همراه با استقبال زیاد مردم مواجه شده است، گفت: بیشتر گوشی های مورد استفاده مردم در کشور مبتنی بر سیستم عامل
 
ˈاندرویدˈ است.
 
وی گفت: سهم اندروید در مقایسه با سایر سیستم‌های عامل تلفن‌های هوشمند، رشد بسیار زیادی داشته و هر روز بر میزان آن افزوده می شود که این موضوع فرصت مناسبی برای طراحی برنامه های مخاطب پسند خدمات الکترونیکی است.
 
اندروید(Android)‏، نام سیستم ‌عاملی است که گوگل برای تلفن همراه و لوح‌ رایانه و اکنون برای تلویزیون عرضه می‌ کند.

​​