فناوری اطلاعات

گوگل فروشگاه زنجیره‌ای افتتاح می‌کند

منبع: همکاران سیستم

 

شرکت گوگل که روز به ‌روز رقابت خود را با رقبای دیرینه‌اش یعنی اپل و مایکروسافت بیشتر می‌کند، در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی فروشگاه زنجیره‌ای افتتاح کند. 
 
 
به گزارش وب سایت stream.marketwatch، شرکت گوگل هم‌اکنون در شبعات خود تلفن‌ همراه و انواع دستگاه‌های الکترونیکی تولید می‌کند و علاوه بر آن‌ها چندین سال است که به تولید نرم‌افزار مشغول است. این فروشگاه‌ها که قرار است در مراکز شهرهای بزرگ تاسیس شوند، انوع مختلف سری گوشی‌های Nexus، رایانه‌های قابل‌حمل Chromebooks و دیگر محصولات این شرکت را به نمایش خواهند گذاشت. 
شرکت گوگل که دفتر مرکزی آن در شهر «مانتین ویو» (Mountain View) در ایالت کالیفرنیا آمریکا واقع شده است، هم‌اکنون به صورت محدود غرفه‌هایی را با نام Chrome Store kiosks در فروشگاه‌ زنجیره‌ای Best Buy راه‌اندازی کرده است و محصولات خود را در آن ارایه می‌کند. 
لازم به ذکر است که مایکروسافت نیز به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزار در جهان فروشگاه زنجیره‌ای افتتاح کرده است. «تیم کوک» (Tim Cook) مدیرعامل شرکت اپل هم هفته گذشته از علاقمندی این شرکت به توسعه فروشگاه‌هایش در سراسر جهان خبر داد.

​​