فناوری اطلاعات

احتمال کاهش قیمت پلی‌استیشن 3 در بازار جهانی

 

تحلیل‌گر صنعت بازی، آقای مایکل پکتر، پیش بینی کرد که احتمالا در هفته آینده پلی استیشن 3 کاهش قیمت خواهد داشت.
 
به گزارش گروه بازی‌های ویدئویی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، به احتمال بسیار بالا، به زودی از پلی استیشن 4 رونمایی می‌شود و ساپورت سونی از پلی‌استیشن 3 کاهش می‌یابد. بنابراین انتظار می‌رود که همزمان با معرفی پلی‌استیشن 4، کنسول قبلی سونی شاهد یک کاهش قیمت 100 دلاری باشد. آقای مایکل پکتر پیش بینی کرده است که این اتفاق در 21 فوریه، یک روز بعد از معرفی احتمالی پلی‌استیشن 4 می‌افتد و قیمت کنسول روی 199 دلار قفل خواهد شد.
 
در حال حاضر بیشتر باندل‌ها و بسته بندی‌های مختلف با قیمت حداقل 300 دلار به فروش می‌رسند. البته یک کنسول باندل بازی Uncharted 3 با قیمت 270 دلار نیز وجود دارد.
 
البته پیش‌بینی‌ها مایکل پکتر چندان اعتباری ندارند و بر اساس آمار و شواهد ارائه نشده‌اند و فقط یک پیش بینی شخصی به حساب می‌آیند اما با معرفی کنسول خانگی جدید سونی در 20 فوریه، این اتفاق چندین دور از واقعیت نیست. البته کاهش قیمت 100 دلاری یا 50 دلاری مورد بحث خواهد بود و به نظر نمی‌رسد سونی با کاهش 100 دلاری قیمت کنسول خود کنار بیاید.
 
سونی در تاریخ 20 فوریه بزرگ‌ترین کنفرانس خبری چند سال اخیر خود را برگذار خواهد کرد و با توجه به شواهد و مدارک موجود این کنفرانس کاملا مربوط به پلی‌استیشن خانگی بعدی خواهد بود.

​​