تلفن همراه

كشورهاي داراي داغ‌ترين بازار تلفن هوشمند

منبع: دنیای اقتصاد

 

بررسی‌هاي یک شرکت تحلیلگر تلفن همراه نشان داد چین بزرگ‌ترین بازار تلفن‌هاي هوشمند فعال را در اختیار دارد.
شرکت فلوری که در سان فرانسیسکو مستقر است، اعلام کرد: چینی‌ها در استفاده از تلفن‌هاي هوشمند فعال برپایه سیستم‌عامل آندرويد و iOS از آمریکایی‌ها پیشی گرفته‌اند.
 
در ماه ژانویه، تعداد تلفن‌هاي هوشمند فعال در چین و آمریکا تقریبا مساوی و معادل آمریکا 222 میلیون و چین 221 میلیون بود، اما تخمین‌هاي فلوری حاکی از آن است که تا پایان فوریه جاری چین به 246 میلیون دستگاه فعال برسد در حالی که آمریکا به 230 میلیون خواهد رسید.
بر اساس بررسی‌هاي شرکت فلوری، پس از آمریکا و چین، تا پایان ژانویه کشورهای انگلیس، کره جنوبی و ژاپن بیشترین بازار را برای تلفن‌هاي هوشمند داشته‌اند. آمار این کشورها به ترتیب از این قرار است 43، 30 و 29 میلیون دستگاه. آلمان با 27، فرانسه و کانادا با 23، روسیه، هند و برزیل هر کدام با 19 میلیون در رتبه‌هاي پنجم تا یازدهم و در رتبه دوازده هم اسپانیا با 18 میلیون دستگاه قرار دارند. بر اساس بررسی‌هاي شرکت فلوری کشورهای کلمبیا، ویتنام و ترکیه رتبه‌هاي اول تا سوم بازارهای رو به رشد را در زمینه تلفن‌هاي همراه به خود اختصاص داده‌اند. کشورهای اوکراین، مصر، چین، شیلی، هند، ونزوئلا، آفریقای جنوبی، تایلند و فیلیپین نیز در رتبه‌هاي چهارم تا دوازدهم این فهرست قرار دارند. 

​​