تلفن همراه

در ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات و از طریق ویدئو کنفرانس؛

دانشیار دانشگاه UNSW مدل شراکت اپراتورها و تأمین‌کنندگان محتوا را ارائه می‌کند

 

 
دکتر «ویجای سیوارامان» (Vijay Sivaraman) در ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق ویدئو کنفرانس به ارائه مدلی جهت شراکت درآمدی میان اپراتورها و تأمین‌کنندگان محتوا می‌پردازد.
 
دکتر سیوارامان که استادیار دانشگاه UNSW سیدنی استرالیا است، در گفت‌وگو با ستاد خبری ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ترافیک اینترنت، سالیانه رشدی بیش از 40 درصد دارد ولی درآمد اپراتورهای اینترنتی تقریباً ثابت است. در واقع اپراتورها سالانه از رشد درآمدی کمتر از چهار درصد برخوردارند که سهم کوچکی است.
وی افزود: از سوی دیگر، تأمین‌کنندگان محتوای ویدیویی مانند یوتیوب، هولو و نت‌فلیکس رشد قابل توجه درآمدی را تجربه می‌کنند اما از کیفیت سرویس غیر قابل پیش‌بینی ناشی از گلوگاه‌های موجود در شبکه به تنگ آمده‌اند.
استادیار دانشگاه UNSW استرالیا اظهار داشت: برای حل این عدم توازن، ما معتقدیم تأمین‌کنندگان محتوا باید تحت قالبی منطقی با اپراتورهای اینترنتی مشارکت کنند، به شکلی که اپراتور، پهنای باند شبکه را به صورتی پویا برای تأمین‌کننده محتوا ارائه کرده و در عوض تأمین‌کننده محتوا درآمدش را با اپراتور اینترنت تسهیم  کند.
سیوارامان با بیان اینکه از طریق ویدئو کنفرانس مقاله و الگوی مورد نظر خود را در ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح خواهد کرد، گفت: ما درباره فناوری نوظهور SDN بحث خواهیم کرد و اینکه چگونه مجازی‌سازی پویا را ممکن می‌سازد که به تبع آن اپراتورهای اینترنتی، تأمین‌کنندگان محتوا و کاربران شبکه از آن منتفع خواهند شد.
گفتنی است Software Defined Network (SDN) and Network Virtualization عنوان اصلی مقاله دکتر سیوارامان است.
دکتر «ویجای سیوارامان» دکترای خود را در سال 2000 میلادی از دانشگاه کالیفرنیا اخذ کرده است.
او تحقیقات زیادی روی شبکه‌های نوری، معماری شبکه، شبکه‌های حسگر مورد استفاده در محیط‌زیست، سلامت و مونیتورینگ ورزشی و... انجام داده است.
ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات روز 12 اسفند سال جاری با حضور و کارشناسان ارشد IT و ICT در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.
محورهای اصلی ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات عبارتند از: «سرویس‌ها و محتوای قابل ارائه با تأکید بر مشتری‌مداری»، «ارائه‌دهندگان سرویس و محتوا»، «بسترهای ارائه سرویس» و «تنظیم مقررات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات».
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس www.cnict.ir مراجعه نمایند.

​​