تلفن همراه

پردازنده 8 هسته‌ای موبایلی در راه بازار

 

نخستین تراشه موبایلی شرکت ال‌جی Odin نام گرفته که به گفته شرکت سازنده با 8 هسته پردازشگر وارد بازار می‌شود و به دنبال همکاری‌های ال‌جی و شرکت تایوانی تراشه‌ساز TSMC ساخته شده است.
 
تاکنون در مورد گوشی هوشمند Optimus G II شایعات فراوان منتشر شده و این طور که احتمال می‌رود، این محصول در فصل سوم امسال وارد بازار جهانی شود اما آخرین خبرهای منتشر شده در مورد این محصول به پردازنده مرکزی آن اختصاص دارد که این گوشی هوشمند را از بهترین و پیشرفته‌ترین محصولات موجود در بازار جهانی مجزا می‌کند.
 
به گزارش فارس به نقل از جی‌اس‌ام‌آرنا، شرکت ال‌‌جی قصد دارد با این محصول استفاده از تراشه‌های سامسونگ و هوواوی را کنار بگذارد و از تراشه موبایلی ساخت خود استفاده کند.
 
نخستین تراشه موبایلی شرکت ال‌جی Odin نام گرفته است که به گفته شرکت سازنده با 8 هسته پردازشگر وارد بازار می‌شود و به دنبال همکاری‌های ال‌جی و شرکت تایوانی تراشه‌ساز TSMC ساخته شده است.
 
به گفته منابع آگاه، این تراشه بر مبنای ساختار معماری big.LITTLE شرکت ARM ساخته شده است که در اصل چهار هسته پردازنده Cortex-A15 مبتنی بر فناوری 28 نانومتری را در کنار چهار هسته پردازنده ضعیف‌تر Cortex-A7 شامل شده است.
 
این پردازنده به گونه‌ای ساخته شده است که انرژی مورد نیاز برای پردازش اطلاعات را از انرژی مصرفی دستگاه الکترونیکی همراه مجزا می‌کند تا میزان مصرف انرژی به حداقل برسد. چهار هسته A15 این پردازنده برای انجام فعالیت‌های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند و چهار هسته پردازنده A7 هم در کارهای کوچک‌تر و سبک‌تر به کار می‌روند.

​​