فناوری اطلاعات

یاهو دیگر به کارمندانش اجازه کار از راه دور را نمی‌دهد

 

ظاهرا این فقط صفحه اول سایت یاهو نیست که با آمدن ماریسا مایر دستخوش تغییر شده است. این شرکت آماده می‌شود تا کلیات ساختار کاری‌اش را نیز تغییر دهد. در بیانیه‌ای که ابتدای این هفته به همه کارکنان یاهو ابلاغ شد، کار کردن از خانه یا همان دور کاری ممنوع اعلام شده است. این بیانیه اعلام می‌کند از ماه ژوئن آینده همه کارمندانی که به صورت تمام‌وقت یا چند روز در هفته کارهای شرکت را از خانه‌هایشان انجام می‌دادند، وظیفه دارند برای انجام کارشان در یکی از چندین دفتر یاهو حاضر شوند.
 
به گزارش وبلاگینا زا allthingsd همه کارکنان یاهو باید به دفاتر این شرکت نقل مکان کنند و یاهو در این مورد هیچ انعطافی از خود نشان نخواهد داد. در ماه ژوئن، یا کاربران با این موضوع موافقند و در دفاتر به کار مشغول می‌شوند یا باید کارشان را ترک کنند. Jackie Reses مدیر بخش نیروی‌انسانی یاهو در بیانیه‌شان اظهار داشت: "ما باید یک یاهو باشیم و لازمه شروع این امر این است که در کنار هم حضور فیزیکی داشته باشیم." با اینکه این خانم ظاهرا به فضا و کار تیمی علاقمند است ولی در بیانیه او اثری از قوانین ایجاد و افزایش روحیه تیمی بین کارکنان دیده نمی‌شود. خیلی از کارکنان یاهو از این بیانیه به خشم‌ آمدند زیرا با این تصور که امکان کار از منزل را دارند با یاهو قرارداد امضا کرده بودند.
 
خیلی از کارکنان عاشق راحتی کار از راه دور هستند و این که همه کارمندان مجبور شوند برای هماهنگ شدن با محل کارشان، خانه‌شان را ترک کنند ناراحتی بزرگی به همراه دارد.
 
یاهو و مدیر منابع انسانی‌اش معتقدند وقتی کارکنان از خانه کار می‌کنند، اغلب «سرعت و کیفیت» قربانی می‌شوند؛ البته همیشه هم به این شکل نیست. خیلی‌ها معتقدند سرعت و کیفیت کار در هر جایی غیر از دفاتر کاری به بهترین میزان خود می‌رسند. این به خاطر عوامل زیادی است که در دفاتر کار تمرکز کارکنان را برهم می‌زند. مثلا درخواست مدیر برای مشاهده گزارش پیشرفت کار یا درخواست از افراد برای متوقف کردن کاری که در دست دارند و انجام یک کار دیگر یا حضور در یک جلسه.

​​