تلفن همراه

LG پردازنده موبایلی 8 هسته‌ای عرضه می‌کند

 

از مدت‌ها قبل شایعات فراوانی در مورد گوشی هوشمند LG Optimus G II منتشر شده بود و این بار در مورد پردازنده مرکزی این محصول گفته شده است که شرکت کره‌ای LG این گوشی را با پردازنده 8 هسته‌ای روانه بازار می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت که پیش‌تر پردازنده‌های موبایلی مورد نیاز خود را از شرکت‌های سامسونگ و هوواوی خریداری می‌کرد، این بار اقدام به تولید پردازنده کرده است و قصد دارد نخستین گوشی هوشمند جهان مجهز به پردازنده 8 هسته ای را روانه بازار کند.
 
این پردازنده Odin نام دارد و در حالی که برای آن 8 هسته پردازشگر مجزا در نظر گرفته شده است، با همکاری LG و یک شرکت تراشه‌ساز تایوانی به نام TSMC ساخته می‌شود.
 
به گفته منابع آگاه، این تراشه بر مبنای ساختار معماری big.LITTLE شرکت ARM ساخته شده است که بر اساس آن چهار هسته پردازشگر Cortex-A15 مبتنی بر فناوری 28 نانومتری و چهار هسته پردازشگر مبتنی بر فناوری Cortex-A7 روی تراشه مرکزی قرار می‌گیرند.
 
ایده تولید این نوع پردازنده برای مدیریت بهتر انرژی و مصرف آن به میزان حداقل است. در این پردازنده چهار هسته پردازشگر A15 وظیفه انجام فعالیت‌های سنگین و حجیم را دارند و در مقابل چهار هسته پردازشگر A7 هم فعالیت‌های سبکتر را انجام می‌دهند تا به این صورت مصرف انرژی در پایین‌ترین حالت باشد.

​​