باندپهن

عضو شورای عالی فضای مجازی: باید فروشنده پهنای باند می‌شدیم

 

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: اگر از موقعیت جغرافیایی خود به خوبی استفاده می‌کردیم، به جای اینکه پهنای باند بخریم باید تاکنون فروشنده پهنای باند می‌شدیم.
 
به گزارش FarsNews، علیرضا شاه‌میرزایی در چهارمین همایش مخابرات ایران اظهار داشت: هم‌اکنون بسیاری از کشورها نقاط تبادل ترافیک دارند، حتی افغانستان و آنگولا و شایسته نیست که در ایران نقاط تبادل ترافیک وجود ندارد.
 
وی گفت: در حالی که باید براساس سند چشم‌انداز، ایران جایگاه دوم منطقه در حوزه ICT می‌داشت اکنون در رتبه هفتم قرار گرفته و به دلیل اینکه سرمایه‌گذاری کشورهای منطقه بیشتر از ماست، در سال‌های آینده بیشتر از این هم عقب خواهیم ماند.
 
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: پهنای باند ورودی ترکیه 1600 گیگ اما پهنای باند ورودی ایران کمتر از 100 گیگ است.
 
شاه‌میرزایی گفت: ایران اگر از موقعیت جغرافیایی خود استفاده می‌کرد، به جای اینکه پهنای باند بخریم باید تاکنون فروشنده پهنای باند می‌شدیم. امریکا به این دلیل نقطه تبادل پهنای باند دنیاست که در چهارراه قرار دارد و کشوری که مثل ما سر چهارراه است نباید اینترنت بخرد.
 
وی گفت: این سیاست کشور که می‌گویند پهنای باند باید کم باشد غلط است و شورا با این سیاست مخالفت خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: همچنین اگر مخابرات و شرکت‌ها بخواهند ساده‌ترین راه که همان فروش مستقیم اینترنت بین‌الملل و وصل کردن کاربر به درگاه اینترنت بین‌الملل است، مقابله می‌کنیم.

​​