تلفن همراه

ثبت ‌سفارش تلفن همراه با ارز مبادله‌‌ای آغاز شد

 

ريیس کمیسیون موبایل مجمع عالی واردات گفت: با گذشت 40 روز از اعلام اختصاص ارز مبادله‌ای‌ به اولویت 9 کالایی سرانجام روز گذشته با اعلام مرکز مبادلات ارزی ثبت سفارش اولویت 9 از جمله تلفن‌ همراه با این ارز آغاز شد.
 
چهارم بهمن‌ماه 91 سخنگوی مرکز مبادلات ارزی از موافقت بانک مرکزی با اختصاص ارز مبادله‌ای به اولویت‌های گروه 9 خبر داد و اعلام کرد: گروه کالایی 9 از فردا (5 بهمن) مشمول دریافت ارز به نرخ مبادله‌ای خواهد شد.
از آنجا که اغلب کالاهای IT در این اولویت‌ قرار داشتند پس از این اعلام صمد کریمی روی کاغذ به تمام اقلام IT ارز مبادله‌ای تخصیص یافت. از جمله اقلام مهم IT که در اولویت 9 قرار دارد، گوشی تلفن همراه است.
پس از گذشت یک ماه و 10 روز از اعلام اختصاص ارز مبادله‌ای به اولویت 9 از جمله تلفن‌همراه، از اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و مجمع عالی واردات اخبار داغی از اختصاص ارز مبادله‌ای ‌رسیده که سرانجام از آغاز اختصاص ارز مبادله‌ای به اولویت 9 حکایت دارد. جاسم خادمی در گفت‌وگو با فارس اظهار كرد: به تازگی مرکز مبادلات ارزی اعلام کرده راه‌ اختصاص ارز مبادله‌ای‌ به گروه‌های کالایی اولویت 9 باز شده و از روز گذشته ثبت سفارش اولویت 9 با ارز مبادله آغاز شده است.
ريیس کمیسیون موبایل و تجهیزات مخابراتی در مجمع عالی واردات افزود: به این ترتیب واردکنندگان اولویت 9 با ثبت‌ سفارش کالا در نوبت تخصیص ارز قرار می‌گیرند. وی تاکید کرد: اطلاع دارم که تعداد زیادی از واردکنندگان روز گذشته و در نخستین روز تخصیص ارز، برای ثبت سفارش کالا با ارز مبادله‌اي اقدام کرده‌اند و ثبت سفارش نیز انجام شده است.

​​