تلفن همراه

ابزار موبایلی سازمان صلیب سرخ برای تشخیص زودهنگام گردباد

 

سازمان صلیب سرخ ابزار موبایلی جدیدی با نام Tornado App عرضه کرده که به ساکنان مناطق پرخطر کمک می‌کند احتمال وقوع گردباد و توفان‌ را پیش‌بینی کنند.
 
به گزارش فارس به نقل از رپیدسیتی‌ژورنال، این ابزار به صورت رایگان به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی برای گوشی آیفون، رایانه لوحی iPad و تمام گوشی‌ها و رایانه‌های لوحی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید عرضه شده و شامل بخش آژیر هشدار دهنده خطرناک و بخش "هشدار برای نزدیک شدن گردباد" می‌شود.
 
سیستم این آژیر به گونه‌ای طراحی شده است که حتی اگر ابزار مربوطه بسته باشد و گردباد در حال نزدیک شدن باشد، به صورت خودکار شروع به نواختن می‌کند.
 
هشدار دیگر که برای این ابزار در نظر گرفته شده است مربوط به وضعیت عادی و رفع خطر می‌شود. این هشدار زمانی به کار می‌رود که یک گردباد غیرفعال شده باشد و یا مسیر آن برای عبور از منطقه یاد شده تغییر کرده باشد.
 
"تینا لابلارت"(Tina Labellarte) مدیر منطقه سازمان صلیب سرخ در آمریکا گفت: «گردبادها معمولا در نیمه‌شب که مردم در خواب به‌سر می‌برند، اتفاق می‌افتند. سیستم هشداری که برای این ابزار در نظر گرفته شده است می‌تواند زندگی مردم را نجات دهد. حتی اگر کاربران در شرایطی باشند که نتوانند وضعیت آب و هوایی را بررسی کنند و از ابزارهایی مانند رادیو، تلویزیون و ... دور باشند، این سیستم آن‌ها را آگاه می‌کند».

​​