تلفن همراه

Lenovo بلک‌بری را می‌خرد!

 

شرکت چینی Lenovo که گوشی‌های هوشمند اندرویدی روانه بازار می‌کند، قصد دارد فعالیت‌های خود را در این بازار رقابتی گسترش دهد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مدیران این شرکت کمتر از دو ماه پس از انتشار شایعاتی در مورد احتمال خرید شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند بلک‌بری توسط Lenovo اعلام کردند احتمال این واگذاری وجود دارد.
 
"یانگ یوانکینگ"(Yang Yuanqing) مدیرعامل Lenovo طی مصاحبه‌ای با روزنامه فرانسوی Les Echos توضیح داد که انعقاد قرارداد با شرکت بلک‌بری می‌تواند یک اتفاق مهم برای آن‌ها تلقی شود که البته آن‌ها پیش از انجام چنین کاری مجبورند شرایط بازار را به‌درستی بسنجند و میزان اهمیت بلک‌بری و گوشی‌هایش در بازار را بررسی کنند.
 
در این مصاحبه مشخص شد که شرکت Lenovo تصمیمات جدیدی برای حضور در بازار جهانی رایانه‌های شخصی نیز دارد و می‌کوشد دل و HP که بزرگترین تولیدکنندگان رایانه شخصی در جهان هستند را پشت‌سر بگذارد. لازم به ذکر است که شرکت Lenovo طی چند ماه گذشته چند گوشی هوشمند پیشرفته مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید روانه بازار کرد.
 
این دومین بار است که طی دو ماه گذشته شرکت Lenovo آمادگی خود برای خرید شرکت بلک‌بری را اعلام کرده است. شرکت چینی Lenovo هم‌اکنون دومین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان محسوب می‌شود.

​​