فناوری اطلاعات

در آستانه برگزاری محفل سری انتخاب پاپ

قطع ارتباط اینترنتی کاردینال‌های کاتولیک برای انتخاب پاپ!

منبع: مهر

 

درحالی که کاردینال‌های واتیکان برای برگزاری محفل سری برای انتخاب پاپ جدید آماده می‌شدند، واتیکان دسترسی به تمام شبکه‌های اجتماعی را محدود کرد و به کاردینال‌هایی که در این شبکه‌ها حساب کاربری دارند، هشدار داد.
 
115 نفر از کاردینال‌های کلیسای کاتولیک برای برگزاری محفل سری به منظور انتخاب رهبر کاتولیک‌های جهان در کلیسای کوچک سیستین گردهم جمع می‌شوند و باید طی این مدت ارتباط خود را با سایر جهانیان قطع کنند.
در عصر شبکه‌های اجتماعی، مقامات واتیکان تمام جنبه‌های احتیاط را برای وسوسه شدن کاردینال‌ها برای انتقال هر خبری در قالب متن و تویيت به کار گرفته است. 
اخیرا خبرنگاران از ظاهری که این کلیسا در روز برگزاری محفل سری داشته دیدار کردند، اما مهم‌ترین پرسشی که در این دیدار مطرح شد این است که آیا انتخاب بدون تاثیرات خارج از محفل صورت می‌گیرد. واتیکان در پاسخ به این پرسش از پیش به چندین کاردینالی که در شبکه‌های اجتماعی چون فیس بوک و توئیتر حساب کاربری دارند، نسبت به استفاده از شبکه‌های اجتماعی هشدار داده و در سراسر واتیکان ارتباط‌های WiFi غیرفعال شده است. علاوه بر این در زمان محفل سری دسترسی به تلویزیون، رادیو، روزنامه تلفن و تلفن همراه مسدود می‌شود.
جان تتاویس خبرنگار قدیمی واتیکان گفت که نیروهای امنیتی واتیکان تمام کلیسا را برای یافتن هرگونه میکروفن مخفی یا سایر دستگاه‌های شنود جست‌وجو می‌کند. براساس اظهارات وی، در محفل سری پیشین که هشت سال پیش برگزار شده بود یک نفر از اعضای گارد سوئیس گفته بود که میکروفنی را در کف کلیسای سیستین یافته‌اند. 

​​