فناوری اطلاعات

جهاد دانشگاهی شبکه‌های اجتماعی را واکاوی می‌کند

منبع: ایسنا

 

همایش تخصصی بررسی ابعاد مختلف شبکه‌های اجتماعی توسط پژوهشکده فناوری اطلاعات وارتباطات جهاددانشگاهی در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.
 
دکتر سعید قاضی‌مغربی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر گفت: به دنبال برگزاری سلسله همایشهای حوزه فضای سایبر، سومین همایش با عنوان بررسی ابعاد شبکه‌های اجتماعی در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال آینده به همت پژوهشکده فناوری اطلاعات وارتباطات جهاد دانشگاهی برگزار می شود.
 
وی درباره اهداف این همایش افزود: از مهمترین اهداف این همایش "آسیب شناسی، ظرفیت سنجی و ارائه راهبردهای بهره گیری از این نوع شبکه‌های نوین در جهت پیشرفت برنامه‌های اجتماعی و اقتصادی کشور"و" افزایش توان ملی و کاهش آسیب پذیری درمقابل شبکه های اجتماعی"است.
 
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در ادامه به محورهای این همایش پرداخت و گفت :"شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی-ایرانی"،"شبکه‌های اجتماعی و هویت اسلامی ایرانی "،"شبکه‌های اجتماعی و روابط نسلی در ایران" از جمله محورهای این رویداد علمی است.
 
وی با دعوت از صاحب نظران، دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه برای مشارکت در این رویداد علمی به سایر محورهای همایش اشاره و در این باره افزود: "شبکه‌های اجتماعی و الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت"،"شبکه‌های اجتماعی و رونق کسب وکار"،"شبکه‌های اجتماعی و امنیت (حریم خصوصی وکنترل و افشای اطلاعات و...)" از جمله دیگر محورها و مباحثی است که در این رویداد ملی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به ارسال مقاله می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی همایش به آدرس www.cyberconf.ir حداکثر تا پنجم اردیبهشتماه سال 1392 مقالات خود را پیرامون محورهای همایش به دبیرخانه همایش ارسال کنند.
 
تاکنون دو همایش ملی "دفاع سایبری" و "بررسی ابعاد مختلف زندگی دوم" از سلسله همایشهای حوزه فضای سایبر است که توسط پژوهشکده فناوری اطلاعات وارتباطات جهاددانشگاهی وهمکاری دانشگاهها ومراکز علمی و اجرایی برگزار شده است.

​​