تلفن همراه

سامسونگ گوشی هوشمند مچی تولید می‌کند

شرکت سامسونگ که این روزها رقابت تنگاتنگی با اپل انجام می‌دهد در حال کار کردن روی گوشی هوشمند جدیدی به شکل ساعت مچی است تا شکل ظاهری گوشی‌های هوشمند را به طول کامل تغییر دهد.

 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، یکی از منابع داخلی سامسونگ که به طول کامل از این جریان مطلع بوده است در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز تایید کرد که این ساعت مچی بیشتر قابلیت‌های موجود در گوشی‌های هوشمند را دارا می‌باشد که البته هنوز جزئیات آن به طول دقیق اعلام نشده است.
لازم به ذکر است که طی چند ماه اخیر به صورت گسترده اعلام شد که اپل در حال ساخت گوشی هوشمند جدیدی به شکل ساعت مچی است که البته یکی از نمایندگان شرکت اپل این خبر را تکذیب کرد و توضیحی در رابطه با آن نداد.
چند سال قبل نیز شایعاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل در حال کار کردن روی یک نمایشگر منحصر به‌فرد با قابلیت خم شدن به دور مچ دست است و تلاش می‌کند مدل جدید گوشی هوشمند‌ آیفون را به این شکل تولید کند. خبرهای جدیدی که در این زمینه منتشر شده حاکی از آن است که اپل این پروژه را به طول کامل کنار نگذاشته است و با کار کردن روی این محصول تلاش می‌کند آن را از یک مدل مفهومی به مدل واقعی تبدیل کند.
تلفن‌های همراه شبیه به ساعت مچی نخستین بار در سال 2004 میلادی وارد بازار شدند و اولین مدل از آن‌ها Telson TWC 1150 نام داشت.
 

​​