تلفن همراه

اپل‌ بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند در آمریکا شد

 

شرکت تحقیقاتی comScore اعلام کرد که بعد از مدت‌ها رقابت تنگاتنگ، شرکت اپل سرانجام موفق شد به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در آمریکا معرفی شود و طی سه ماه قبل از ژانویه 2013 میلادی  8/37 درصد این بازار را از آن خود کند. 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،در همین دوره زمانی اندروید گوگل هم توانست با تصاحب 3/52 درصد از بازار پلتفورم‌های موبایلی، عنوان محبوب‌ترین تولیدکننده سیستم‌عامل تلفن‌همراه را به خود اختصاص دهد.
طی سه ماه قبل از ژانویه امسال 4/129 میلیون آمریکای صاحب گوشی هوشمند هستند که این رقم ضریب نفوذ 55 درصدی گوشی‌های هوشمند بین صاحبان تلفن‌همراه در آمریکا را نشان می‌دهد که این رقم نشان می‌دهد تعداد صاحبان گوشی‌های هوشمند در آمریکا از اکتبر گذشته به بعد 7 درصد افزایش یافته است.
شرکت اپل در این دوره زمانی توانسته است عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکا را از آن خود کند. پس از این شرکت سامسونگ موفق به کسب عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند شده و 4/21 درصد این بازار را به خود اختصاص داده است. سامسونگ در این دوره زمانی 9/1 درصد سهم خود را بیشتر کرده است که پس از آن شرکت HTC با 7/9 درصد، موتورولا با 6/8 درصد و LG با 7 درصد قرار گرفته‌اند.
 
 
 

​​