رگولاتوری

توسعه پهنای باند اینترنت و شبکه ملی اطلاعات/حل مشکل کارگزاران مخابراتی

وزیر ICT مهم ترین برنامه های سال 92 را تشریح کرد

نامی با اشاره به مهم ترین اقدامات این وزارتخانه در ماه های پایانی فعالیت دولت دهم اظهار داشت: توسعه پهنای باند اینترنت، سازماندهی آی آر پی، توسعه شبکه ملی اطلاعات از برنامه هایی است که امیدواریم بتوانیم آنها را به نتیجه برسانیم

محمد حسن نامی گفت: حل مشکلات و مسائل مربوط به کارگزاران مخابراتی به سرعت در حال انجام است و همچنین در تلاش هستیم تا از پتانسیل علمی که در صحنه ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد، استفاده کنیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت با اشاره به مهم ترین اقدامات این وزارتخانه در ماه های پایانی فعالیت دولت دهم اظهار داشت: توسعه پهنای باند اینترنت، سازماندهی آی آر پی، توسعه شبکه ملی اطلاعات از برنامه هایی است که امیدواریم بتوانیم آنها را به نتیجه برسانیم.
 
وی افزود: توسعه یو اس او  روستایی(تاسیس و راه اندازی سایت های روستایی تلفن بی سیم در مناطق ارتفاعات) یکی دیگر از طرح هایی است که تلاش می کنیم ظرف این شش ماه آن را اجرایی کنیم.
 
نامی در ادامه، حل مشکل کارگزاران مخابراتی را از برنامه های این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: حل مشکلات و مسائل مربوط به کارگزاران مخابراتی به سرعت در حال انجام است و همچنین در تلاش هستیم تا از پتانسیل علمی که در صحنه ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد، استفاده کنیم. 74 درصد از 150 نفر برتر رتبه کنکور سال 91 جذب دو رشته برق و کامپیوتر شدند که این نشان می دهد در این زمینه ظرفیت علمی بسیار بالایی در کشور وجود دارد و باید این را ساماندهی کنیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: پشتیبانی و حمایت از متخصصان به ویژه نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی که دارای استعدادهایی خوبی در زمینه فناوری اطلاعات هستند یکی از برنامه هایی است که تلاش می کنیم وزارتخانه را تحت هدایت و چتر علمی این دانشگاه ها قرار بدهیم. 

​​