فناوری

اعتراض پلیس آمریکا به اپل: نمی‌توانیم به پیام‌رسانتان نفوذ کنیم

 

پلیس آمریکا به شیوه رمزگذاری اطلاعات در نرم‌افزار پیام‌رسان شرکت اپل اعتراض کرده و می‌گوید به هیچ وجه قادر به نفوذ به این نرم‌افزار نیست.
 
The DEA is not happy about Apple's iMessage transmissions, which it says are "considered encrypted communication and cannot be intercepted."
 
به گزارش فارس به نقل از سی نت، پلیس آمریکا از اینکه تلاش هایش برای مطالعه پیام های رد و بدل شده میان کاربران از طریق این نرم افزار موسوم به iMessage ناکام مانده به شدت اظهار نارضایتی کرده است.
 
بخش عمده اعتراض ها مربوط به اداره فدرال مبارزه با مواد مخدر آمریکاست که می گوید تلاش هایش برای استراق سمع پیام های ردوبدل شده میان مظنونین از طریق iMessage به جایی نرسیده و الگوریتم رمزگذاری اطلاعات در این نرم افزار بسیار پیشرفته و پیچیده است.
 
Apple introduced iMessage, which encrypts text conversations, in 2011. That has made the DEA a bit unhappy.
 
ماموران این اداره بارها با حکم دادگاه برای رمزگشایی اطلاعات iMessage تلاش کرده اند، اما تاکنون تلاش هایشان ناکام مانده است. این افراد مشکل یاد شده را پیچیده ترین مشکلی توصیف کرده اند که تا به حال با آن مواجه شده اند.
 
نرم افزار iMessage اپل اولین بار در اواسط سال 2011 عرضه شد و هدف اپل از عرضه آن ایمن سازی تبادل اطلاعات میان کاربران در زمان چت کردن عنوان شد.

​​