باندپهن

اینترنت گیگابایتی گوگل به تگزاس رسید

 

شرکت گوگل تایید کرد به زودی خدمات اینترنتی پرسرعت فیبری خود را با سرعت یک گیگابایت بر ثانیه به آستن تگزاس وارد خواهد کرد.
بر اساس گزارش BBC، این شرکت تاکنون ارائه خدمات اینترنت پرسرعت خود را به کانزاس سیتی محدود کرده‌بود، جایی که کاربران می‌توانند در ازای پرداخت ماهانه 70 دلار از اینترنتی با سرعت یک گیگابایت در ثانیه استفاده کنند.
 
اریک اشمیت، رئیس گوگل در ماه دسامبر گذشته اعلام کرد این شرکت درجستجوی شهرهای جدید برای توسعه دادن اینترنت پرسرعت است. گوگل در بیانیه آنلاینی که درباره ورود اینترنت پرسرعت به آستن تگزاس منتشر کرده از مردم دعوت کرده تا برای استفاده از این خدمات نام‌نویسی کنند.
 
گوگل قصد دارد کاربران تگزاسی را از اواسط سال آینده به اینترنت یک گیگابایت بر ثانیه وصل کند. دلیل انتخاب این شهر برای توسعه دادن اینترنت فیبری گوگل این اعلام شده که آستن تگزاس مرکزی برای خلاقیت و نوآوری و کارآفرینی شناخته می‌شود که از انجمن‌های هنری و تکنولوژیکی پررونقی برخوردار است.
 
به نظر می‌آید تعرفه استفاده از اینترنت گیگابایتی گوگل در تگزاس نیز مشابه کانزاس سیتی باشد، 70 دلار در ماه بدون هزینه نصب. این بسته خدماتی یک ترابایت حافظه بر روی درایو‌های گوگل را نیز به کاربران ارائه می‌دهد.
 
پروژه فیبری گوگل اولین بار در سال 2010 معرفی شد. از این پروژه استقبالی چشمگیر به عمل آمد و بیش از هزاران شهر درخواست استفاده از خدمات آن را دادند. با این همه کانزاس‌سیتی اولین شهری بود که توانست از این خدمات بهره‌ ببرد و در نوامبر سال 2012 ارائه خدمات اینترنت گیگابایتی در این شهر آغاز شد.

​​